| AthosAND a întrebat:

am un caine din rasa amstaff varsta 6 luni ma intrebam daca pot sa-l duc sa traga lucruri. ex un cauciuc de bicicleta:d cat sa-si formeze musculatura. e prea devreme la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| KINGPDA a răspuns:

Pana la 1 an nu are voie sa traga nimic, doar alergare si atăt. Pana la 16 luni nu va fi foarte lat si musculos, dupa se schimba, rabdare, iar capul ii creste pana la 2 ani si 2 luni, este dovedit

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred ca-i prea greu un cauciuc de bicicleta si nu cred ca-i prea devreme.Scoate-l la plimbare, alearga cu el, arunca-i minge sau batul, il va ajuta mult si asta.