| DarkAngel98 a întrebat:

O prietena a patit azi sa i se blocheze contul pe Facebook,pe motivul ca ar fi un cont fals ce s-ar da drept altcineva. Problema e ca acel cont nu era deloc fals. Ma rog, si-a rezolvat problema dar care ar fi motivul pentru care i l-au blocat? Ar fi motivul unor raportari de la anumite persoane? Dau funda pentru un raspuns detaliat.

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Posibil ca acel cont sa fi fost raportat ca spam de mai multe persoane, de aceea intampina eroarea respectiva. Dar daca tu zici ca a dat eroare de cont fals e posibil ca altcinva sa fi dovedit neautenticitatea contului, si de aici si verificarea.

Facebook a primit reclamatia si a cercetat, dar probabil s-a ajuns la concluzia ca acel cont chiar este autentic. (si chiar este, din cate vad ca zici) De asta iti merge acum.