| TheKing13 a întrebat:

Salut as dori sa aflu ce simptome are o catea cand ii vine de monta. Am o catea la varsta de 1 an si 7 luni Ciobanesc de asia centrala.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Te uiti atent la ea, va fi foarte agitata, se va miorlai foarte mult, astea sunt cateva semne cand ea este in calduri.
P.S. Cand o duci la monta dao la caine exact ca ea, Ciobanesc de Asia Centrala, pentru a scoate pui frumosi si de rasa.

| Oleg20 a răspuns:

De obicei căţelele vor să se împerechezecam prin 20 februarie-15 martie, la a mea aşa a fost.