| misticpower a întrebat:

La buget la universitati se intra cu media de la bac sau cu media de liceu?

1 răspuns:
| Inessix a răspuns:

La facultati se intra cu media dintre Bac si anii de studiu (liceu). Si nu numai buget, ci si la cu taxa. Sunt anumite facultati care iau in calcul si alte medii din liceu, cum ar fi Medicina sau Facultatea de Litere, unde conteaza media de la romana si de la o limba straina. Sau cu admitere, bac si ani de studiu. Tot Medicina, dar si Facultatea de Drept. Poate mai sunt si altele si nu le stiu eu...