| Sandu3 a întrebat:

Salut.Stie cineva la restaurantele de tip fast food din Romania(McDonald's,Burger King,KFC etc),se da cumva si LA PACHET ceea ce comanzi sau trebuie servit acolo neaparat? In sensul ca ti se va da o punga din aceea de hartie cu tot ce ai comandat in ea cum am mai vazut prin filme? Poate o sa vi se para ciudat dar nu sunt fan fast food si nu prea stiu mersul si cand am intrat intr-un McDonald's, Burger King sau KFC era atat de aglomerat ca nu aveai efectiv loc unde sa stai.De aceea am intrebat daca se da cumva si la pachet.Are cineva vreo informatie in acest sens? Multumesc.

7 răspunsuri:
| acsva a răspuns:

Da, se da la pachet, un punga sau plasa de hartie, absolut tot ce comanzi. Fara nici o grija!

| alina2k18 a răspuns:

Da, bineinteles ca ti se da si la pachet. Da, in punga din aia mare de hartie si suport pentru pahare daca ai si suc/cafea.

| abcddcba a răspuns:

Salut. Da, poți comanda la pachet. Îi spui persoanei de la casă ce dorești să cumperi și precizezi că dorești totul la pachet. Îți va pune toata comandă într-o pungă și pofta bună.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca iti da la pachet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mereu imi iau la pachet
Asa ca da iti da la pachet

| Simpatic a răspuns:

La orice fast food indiferent ca este o franzica a unui nume mare sau junk foodul din ultimul catun regula de baza este sa servesti acolo sau la pachet, deci da iti da si la pachet peste tot.

| Bizon95 a răspuns:

Evident ca se da la pachet
pentru niste pungi in plus ar trebui sa fie tampiti sa piarda clienti
mai ales ca vin unii de la firma de vis-a-vis si iau si 40 de portii odata

chiar McDonaldz cica, ca ar face si delivery, insa Uber Eats si Glovo fac delivery binemercic de la orice fastfood