| GagicaCuPrajiturele a întrebat:

vreau sa aud niste povesti de groaza, nu neaparat reale dar asa as prefera. Sperieti-ma! dau funda la cele mai multe si cele mai de groaza povesti si vot la ceilalti

Răspuns Câştigător
| Angela_Angi_1997 a răspuns:

Am sa -ti spun o scurta poveste.
iti pot insa garanta nu numai ca este reala, dar am trait-o pe pielea mea.
Ce ai spune de o scurta plimbare prin cimitir? Daca ti-ar propune cineva cum ai reactiona? Ai fi incantata? Emotionata? Speriata? Ai merge din teribilism sau curiozitate?
Am primit si eu o propunere similara acum trei ani si pot spune sigur ca nu din teribilism am mers ci din pura curiozitate. Intotdeauna am fost fascinata de lumea din spatele lumii.
Asa ca am mers seara, in afara orasului, intr-un cimitir micut si retras. Panorama iti taia respiratia. Numai ca vizita nu s-a limitat numai la admirat orasul. Era o seara calduroasa si stateam in masina cu trei prietene, cu portierele deschise larg. Numai ca dintr-o data a inceput sa fie frig. Imi ieseau aburi pe gura si am inceput sa simt ca mai era ceva acolo.
Prietenele mele mancau chipsuri si intr-un final s-au decis sa plecam acasa. Radeau, glumeau si erau nepasatoare. Recunosc ca m-am simtit usurat ca am plecat. Am iesit din cimitir cu masina si am pornit pe drumul plin de gropi si de damburi. Mergeam incet si am trecut pe langa zidul unei case. Tin minte ca farurile au luminat un colt izolat si nu era nimic acolo. Numai ca imediat ce am trecut pe langa casa m-am simtit privita. Simteam ca este ceva in spate. M-am intors si in locul ala pustiu pe langa care trecusem cu numai cateva secunde in urma erau doua siluete. Transparente si de un albastru inchis, aproape negru. Erau siluetele a doi barbati, unul scund si plinut si unul intalt si atletic. Si la aceasta ora sunt sigur ca acolo nu era nimic in momentul in care am trecut cand am pornit spre casa.
Si fara sa imi dau seama am simtit, am auzit inauntrul meu, ce au gandit, ce au simtit umbrele. S-au intrebat ce cautam acolo la acea ora. Iar silueta inalta a spus ca sintem doar in vizita asa ca ne-au facut urari de bine. Am intors capul si cand m-am uitat din nou nu mai era nimic.

14 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Am sa-ti zic eu una atunci

| GagicaCuPrajiturele explică:

Nu site-uri povesti de la voi cum ar fi : Odata eram cu prietena mea... va rog

| Cåpåċεl a răspuns:

Pai eu am o poveste dar nu o cred asa de groaza...sadDar o spunwinking
Eram odata pe la prietena mea cea mai buna si era noapte, eu eram pe la ea sa ne facem temele.
Noi eram in sufragerie, iar prietena mea s`a dus la baie, ea avea o pisica si eu am fugarit`o pana in dormitor.
Eu stateam pe coltul patului si ma jucam cu pisica dar eram cu spatele la usa.Prietena mea s-a speriat si a luat`o la fuga pe hol.
Eu am fugit dupa ea si am intrebat`o ce s-a intamplat.
Ea mi-a spus ca a vazut pe cineva in dormitor.
Eu i-am spus ca eu eram si am intrebat`o unde era pozitionata, iar ea mi-a spus ca statea in picioare in pat, in spatele unei alte umbre, eu i-am spus ca eu eram situata pe coltul patului unde zicea ea ca se afla a 2 umbra.
2 umbre? Eu si mai cinelaughingFantomelaughingOare se pregatea sa ma omoare si atunci a venit prietena mea?straight face
Stiu...e nasoala rau povestealaughingNici mie nu imi place.oh go onDar am zis`o ca ma plictisesc rau.sad

| GagicaCuPrajiturele explică:

Asa ca Căpăcel

| ade2000 a răspuns:

Sora mea mai mica murise. A doua zi pe la ora 18:30 dupa ce imi terminasem temele vazusem ca ceasul meu care nu mai mersese de vreo jumate de an mergea. Mama, inainte de asta schimbase bateriile ii facuse totul ca sa mearga dar nu a reusit pana atunci. Trecusera 40 de zile cand siritul surorii mele trebuia sa plece in rai ( fiindca avea doar 2 ani ). In seara urmatoare ceasul nu mai mergea si inca nu mai merge.Stiu ca nu e asa de groaza dar ma plictisisem.

| GagicaCuPrajiturele explică (pentru ade2000):

Offf,ce imi pare rau de sora ta sad

| Jiiasy24 a răspuns:

Buna... o sa-ti povestesc niste intamplari reale, ale prietenei mele. Deci ea statea intr-un apartament, acum nu mai sta in acel apartament s-a mutatsad dar credf ca e mai bine asa... ca saraca era terorizata. Deci in acel apartament se povesteste ca au murit 2 oameni. Un mos intins in usa adica si in hol dar si in bucatarie, infine si o baba care s-a spanzurat in balcon. si camera prietenei mele este fix in aceeasi camera cu balconul ii despartea doar o usa. si acum va povestesc intamplari. deci eram cam in clasa a II-a si ea imi povesteste ca cica cand a coborat scarile a auzit voci. Cica s-ar spune ca blocul e bantuit. alta intamplare e ca ea era la calculator intr-o seara si se uita inspre balcon usa era inchisa ( era usa puternica de lemn si geamul era inchis in balcon) si dupa cateva minute se uitra iar si usa era deschisa. Alta intamplare e cand vorbea cu mine la telefon, si ma avea pe difuzor ca se pieptana uitandu-se in oglinda si a zis ca a simtit ceva rece intrand in ea si sa invartit fara sa vrea si era adevarat deoarece a inceput sa planga, atunci era duminica si trebuia sa mergem la Biserica, dar nu ne-am mai dus. S-a mai intamplat ca intr-o zi s-a uitat pe tavan si a vazut ceva negru etc. Dar apartamentul eu zic ca sigur era bantuit deoarece acum s-a mutat si nu i s-a mai intamplat nimic de genul asta. Dar bine ea se uita foarte mult si la fenomene stranii, si la filme de groaza si poate unele din aceste intamplari sunt si viziunile ei.

| lilifi a răspuns:

Pai acu doua veri am mers la bunica mea impreuna cu sora mea mai mare si ne avand ce face ne uitam vinerea la fenomene stranii si mereu pe la ora 12 :00 se schimbau canalele singure prima oara am crezut ca e prea vechi televizorul.Am itrebat-o pe bunica iar ia mi-a spus ca nu i sa mai intamplat asa niciodata si ca in acea camera dormea bunicul inainte sa moara cand am ajuns acasa in toamna i-am spus mamei si a spus ca nu trebuie sa ma speri pentru asa ceva. A trecut un an si am fost inapoi la bunica si a fost si mama. A venit ziua de vineri si s -a repetat povestea de la 12:00 noaptea fiind noapte si mama, s-a speriat evident ca telecomanda era pe masa cand am ajuns acasa am intrat in camera mea si era scris pe perete
A FOST VINA MEA SI si m-am speriat tare pentru ca stiam ca atunci cand am plecat nu era nimeni in casa si casa a fost incuiata am itrebat pe toti cei de pe strada mea dar nimeni nu a avut de aface cu asta. Aceasta intamplare s-a intamplat acu doi ani mama si sora mea au uitat dar eu inca nu am gasit explicatia.

| คlєxヅ a răspuns:

Odata un copil de 12 ani cu numele Victor era cu prietenii lui prin oras, Andrei si Dan.Victor isi invita-se prietenii in casa lui,se auzi-ra telefonul. Victor spu-se:
-Alo,cine e la telefon?
-Buna Victor,sunt mama,voi veni maine dimineata,sunt foarte ocupata te iubesc!
Victor nici nu apuca-se sa ii raspunda mamei si telefonul se inchi-se. Baietii s-au jucat pe calculator,au ascultat muzica,au spus bancuri si s-au distrat. Batu miezul noptii si Dan si Andrei suna-se acasa sa isi anunte mamele ca dorm in seara asta la Victor. Un ger infernal,si baietii se invelise-ra in plapuma incercand sa doarma,la geam se auzea un sunet,am uitat sa mentionez ca casa lui Victor,era chiar langa cimitir. Dan speriat se uita-se la geam si zi-se:
-Baieti,pot sa aprind lumina?
-Sigur ca da,dar de ce,ti-e frica de intuneric?
-Nu, doar asa ca nu pot dormi.
Zis si facut,aprinse-ra lampa de langa geam. Dan se uita-sera pe geam si i se parea ca din sicrii ies strigoii. Victor zise:
-Mie mi-a pierit somnul, mai bine stam pe chat sau pe messenger.
-De acord, eu nu pot sa dorm. zise Andrei.
-Andrei aproape ca uitase-m, e ziua ta de nume deci vino sa iti dau un cadou, Andrei il urma pe Victor pana afara, Baron cainele cel mare latra intruna spre cimitir, deparca ceva periculos se apropia de baieti. Ceva il trase pe Andrei si il izbira de copac.Victor speriat la culme s-a dus in casa sa il cheme pe Dan si cand intra il vazu pe Dan cu niste dinti ca de strigoi, cu ochii galbeni cu pielea rosie si cu hainele sfasiate uitandu-se ciudat la el razand. Victor se trezi, se uitara la cei doi prieteni ai lui si nu ii veni sa creada ca era doar un vis. Dan si Andrei se trezira si iarasi suna telefonul, era mama lui Victor si iarasi trebuia sa vina maine. Iarasi se distra pe cinste si la ora 12 aprinse becul de afara facand lumina si Victor si-a chemat prietenii la fereastra uitandu-se spre cimitir cum Baron era sfasiat de ghearele strigoilor,Victor furios la culme vrand sa isi razbune patrupedul se duse langa parete,isi lua avant si sari-se spargand geamul. Sa agatat de un copac si a cazut taiat la pamant pe fata si pe tot corpul. Dan se duse in bucatarie sa isi ia tigai oale si multe altele pentru a se apara de sufletele pierdute care stateau pe langa prietenul lor Victor. Andrei ii arunca-se lui Victor o caldare cu apa, si un cutit ca sa se apere, baietii iesi-sera repede afara luptandu-se cu strigoii,epuizati de lupta cu pamantul plin de strigoi morti,baietii astepta-ra langa copac primele raze ale soarelui bucurosi de victoria ce o obtinuse-ra razbunandu-l pe Baron. Victor se tara pana la o ramasita din Baron plangand,baietii incercau sa il incurajeze ca e doar un caine, acesta se intoarse si spunand:
-Nu e doar un caine! A murit sfasiat pentru a ne salva pe noi! Acest caine ne-a protejat!
-Da asa e, ai dreptate, dar Baron e acolo sus pe undeva, te priveste si, vrea sa fii puternic! Nu-l dezamagi!

| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici http://sangesitrandafiri.wordpress.com
sper ca te'am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, am si eu o poveste reala chiar mie mi s-a intamplat. Veneam de la scoala cand am vazut pe strada in departare un fel de baltoaca ( stii chestia aia cu Apa Mortilor ), m-am apropiat sa vad ce este, era intr-adevar apa. Brusc apa s-a facut rosie, deci rosie nu glumesc rosu ca sangele si a aparut o umbra de mana. M-am uitat in spate si un om imbracat intr-o roba neagra cu gluga pe cap si cu o servieta ma urmarea am inceput sa fug si auzeam in spate "Stai, sunt eu Mari, stai Teressa, Tere, unde te duci "? iar acel om inca ma urmarea. Nici acum nu stiu cine era. am cautat pe net ceva cu Teressa si Mari, iar Teressa era una care omora soferii, iar Mari ( Mary) era cea care apare in oglinda. Acum cred ca persoana cu servieta era de fapt o femeie. Sper ca ti-a placut

| aKylie a răspuns:

Am sunat la 911 sa le spun ca ma spal pe dinti. Sfarsit

| Angela_Angi_1997 a răspuns (pentru คlєxヅ):

M-a emotionat povestea ta! Felicitari! :*