| ionutz1996 a întrebat:

vreau sa fac un pc pe si daca cumpar o placa de baza Gigabyte un procesor AMD si o placa de baza MSI ar merge ?Funda!

Răspuns Câştigător
| Bejinariu_Sebastian_1991 a răspuns:

Iti zic eu sigur ca merge.
Fiindca asa am eu si merge foarte binebig grin

2 răspunsuri:
| katahd01 a răspuns:

In primul rand daca vrei sa faci un pc pe piese pentru procesor AMD sa poti introduce o placa video buna si compatibila as recomanda MSI pentru ATI video radeon si Gigabyte pentr nVidia Geforce de la serile GTS la GTX. Depinde si cat esti dispus sa oferi pe el un exemplu pentru placa Gigabyte e ce am eu daca te intereseaza e Intel core i3 (compatibilul AMD Quad core ) si Geforce GTX560. Totul depinde de bani ai putea sa intrebi la un magazin personalizat pe PC-uri ti-ar explica ei mai bine ce procesor si ce placa video sunt compatibile pe placile de baza MSI si Gigabyte

| Hamburger a răspuns:

Da ar merge ai incredere.