| stangaionut a întrebat:

Salut TPU,vreau sa-mi fac un pc nou din piese,ca am auzit ca asa e mai bine si intrebarea mea este: mie imi mai trebuie placa video,procesor si eventual placa de baza si cativa rami,iar intrebarea este: pot pastra carcasa, DVD writer-ul, hard disk-ul si sursa de la pc-ul vechi sau trebuie neaparat sa iau altele noi? repet, mi imi trebuie doar placa video, procesor placa de baza si eventual 2-4 G RAM. vreau ca acest sistem sa duca in special FIFA2013, aaa da si vreau sa-mi faceti o lista cu un procesor bunicel, o placa video bunicica si o placa de baza totalul sa ajunga undeva la 1500 lei sau pana in 1000.mersi

1 răspuns:
| R0cklash a răspuns:

Salut. In cazul DVD writerului, eventual si al carcasei le poti pastra. Hard diskul, doar daca este compatibil(de obicei este) cu placa de baza pe care o sa o iei. Sursa probabil n-o s-o poti folosi pentru ca fiind mai veche, poate fi mai slaba ca putere.