| ibaal a întrebat:

Salut,vreau sa imi duc sotia undeva in week-end-ul ala de 8 martie. Aveti ceva idei de "city break"?! Nu e ea mare fan zapada si galagielaughing deci,nu prea as vrea nicaieri pe "celebra" Valea Prahovei. Si de la mare vin,deci nu imi recomandati litoralul big grin
As vrea unde e mai linistit,peisaj frumos, intim, aer curathappy...Doar pentru sfarsitul de saptamana. Multumesc anticipat pentru ajutor si sugestii!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Chiar când doream să îți recomand Iaki din Mamaia unde tocmai am petrecut un week-end romantic, văd că ești din partea locului.
Atunci, pot să recomand alt loc unde am petrecut un alt week-end la fel de romantic și m-am simțit excelent acum un an: Hotelul Sofianu din Râmnicu Vâlcea.

| minrest a răspuns:

Stiu ca a a trecur 8 martie, dar cum mai urmeaza weekend-uri, o idee ar fi Sighisoara, cetatea medievala e bine pastrata si e greu sa nu iti placa, iar serviciile turistice sunt mai bune decat in multe alte orase.

| uptowngirl a răspuns:

Salut. Iti recomand http://www.harmonie.ro/. E extraordinar! Sper sa mai gasesti ceva liber de 8 Martie.