| An0N1M a întrebat:

Sasha lopez e roman? funda!

Răspuns Câştigător
| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Sasha Lopez, numele lui real Serge, născut în Chişinău, Republica Moldova, el a terminat şcoala de muzică în oraşul său natal şi, de asemenea, a absolvit Academia de Economice, Management în Domeniul. Din moment ce el sa întors 15 ani a începe cariera de DJ in Club Star Track (Chişinău), apoi a devenit un rezident al oraşului, Club cele mai renumite din oraş, unde a lucrat timp de 8 ani, în 2005 a lansat primul său mix pe CD - "City Club Presents". În acelaşi an, el se întâlneşte Dj Nash şi începe să producă un nou proiect - Studio One, iar în 2006, Tanya devine vocalist al proiectului cu care el colaborează în prezent. Studio One îndeplineşte o mulţime de reacţii pozitive din România, şi devine în curând un proiect de foarte mare succes, recunoscut pe plan internaţional, single "Everytime" (compusă de Sasha Lopez şi Tanya) devine un mare hit în Bulgaria, Ungaria, Serbia, Polonia, Rusia, cântec, de asemenea, este inclus pe Ministry of Sound compilare (2008), în urma unui colaborare cu Tom Boxer (Lose Control), Fly Project (Wonder Girl), Vali Barbulescu (Trimite Your Love), iar cel mai recent cu Edward Maya (Out of Dragoste). El începe să dea o mulţime de concerte în România, şi ţările din Europa, avand la baza un axperience mare in dj-ing.

Sasha Lopez este un proiect în colaborare cu un nume mare in muzica electronica si house din România - Vanotek (coproducer de "Chica Bomb-Dan Balan," Beautiful Day "- Tom Boxer, Naguale" Get Up ", Angelika Vee" Guale "...

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Moldovean big grin dar presupun ca are cetatenie dubla laughing

| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

Oamenilor! Nu e roman, ci e moldoveanlaughingHalal cultura generala...

| Ancaaa a răspuns:

Da

| floryna333 a răspuns:

Da

| dannadny a răspuns:

Baaaaaaaaaa pai si moldovenii ar veni ca sunt tot romani doar de-aia e unita moldova de romania...si vorbesc aceeeasi limba doar ca in alt accent