| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Scorurile folosite de jandarmi in interventii la faptele de violență sunt scuturi antiglont (nu se sparg cu absolut nimic?)

4 răspunsuri:
| andrey610 a răspuns:

Scuturile folosite la interventii sunt foarte rezistente. Nu prea ai modalitati de a le sparge.

| alex495 a răspuns:

E plexiglas. Ma uitam la protestele din fata guvernului si huliganii au reusit la cativa sa le sparga cu cataroaiele alea de le aruncau. E un plastic pus in straturi, nu e indestructibil

| iChappie a răspuns:

Da,într-adevăr rezista dar totuși nu sunt indestructibile

| iChappie a răspuns:

Într-adevăr rezista, dar nu sunt indestructibile.