| MysticWayz a întrebat:

Spuneti-mi niste carti pe care as putea sa le citesc in vacanta. Dar nu foarte grele, gen : Lorelei-Ionel Teodoreanu, Moby Dick, La Medeleni.
Dati-mi doar titlurile.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Change a răspuns:

Hey! Invitatie la vals de Mihail Drumes, Zece negrii mititei de Agatha Christie, Odiseea Capitanului Blood de Rafael Sabatini sau Mandrie si prejudecata de Jane Austen sunt carti interesante care merita citite.Sunt sigura ca o sa-ti placa. Sper ca am fost de ajutor.:d

5 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Cei trei muschetari
Robin Hood
Vrajitorul din Oz
si ca sa fie si mai usor si sa termini repede n ar fi mai mai simplu sa citesti niste poezii de Eminescu sau Topirceanu?

| cristi13 a răspuns:

Incearca : Firmin Aventurile unei vieti subterane de Sam Savage si Corigent la limba romana de Ion Minulescu.Sunt bune amandoua. Funda?>!?!laughinglaughingbig grin

| mary_2630 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea- Mihail Drumes:X e super sigur o sa iti placa:d

| EverybodyLies1 a răspuns:

Nopti la serampore

| georgiana_9785 a răspuns:

Poti sa citesti Papillon(e destul de lunga dar e foarte frumoasa), Amandoi (este un roman politist scris de Liviu Rebreanu)