| aaaaaaa1 a întrebat:

Spuneti-mi niste statusuri care sa fie despre prietenie... si cum ar fi ca tei certat cu un prieten

Răspuns Câştigător
| rapidista a răspuns:

Tine minte de unde ai plecat. Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine

Si daca ei nu o sa-mi mai zica "Noapte Buna". Si daca nici pe strada nu o sa-mi mai zica "buna" Am prietene care ma suna sa-mi zica:fataa, esti de 1000 de ori mai buna

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat.

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau

6 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

De ce vreti voi va spuneti oful prin statusuri? Incearca sa discuti cu el/ea, statusul nu e facut sa se puna chestii filozofice ca sa arati matale ca esti vreun geniu nedescoperit, ci acolo se pun informatii despre tine atm. Adica gen: mananc, stau, sunt plecat, acum nu am chef de nimeni, etc, adica orice fel de informatie suplimentara. Sau quote-uri amuzante din real life si chestii de genul.
Dar daca inca vrei statusuri uite unul:

"aici numele persoanei cu care te'ai certat" da'mi un buzz cand intri, vreau sa-ti vorbesc ceva"!

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!

Cel mai bun prieten e cel care si-ar da si viata pentru fericirea ta, nu care ti-ar lua viata pentru niste bani!

Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Sper ca te-am ajutat :X

| Skeletonized a răspuns:

Prietenia este... tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
Sper ca te ajunta!winking

| deiu a răspuns:

Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic.
Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…
-A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
Cand razi toti vor rade cu tine…dar atunci cand vei plange o vei face singur

| α ι ԃ α . : ( a răspuns:

●Hi ^.^:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

[dacă vrei şi în engleză ]:

A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
[ True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.]

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

●sper că te'am ajutat scumpico :*●

| cristina1999 a răspuns:

Stiu unul dar nu stiu daca e cel mai potrivit Prietenii sunt ca si stelele nu le vezi dar stii ca sunt mereu acolo.