| Stefanut12345242 a întrebat:

Trotineta quickvolt8 vine limitata la 25km/h? Am vazut ca ea prinde 40 dar unii spun ca le limiteza la 25 acum cu legea

6 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Da, sunt limitate din software.

| Stefanut12345242 explică (pentru dinaprilie):

Pe net pe site arata ca prinde 40

| dinaprilie a răspuns (pentru Stefanut12345242):

Ok, inseamna ca asa o fi. Da un telefon la magazinul respectiv si intreaba ca sa-ti confirme telefonic si intreaba si daca este vreo problema legislativa faptul ca merge cu 40km/h. Nu ai ce pierde.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru dinaprilie):

Https://quickvolt.ro/......-10-4ah-qv
Viteza maxima 40km/h**
**Conform OUG 13/2020, trotinetele electrice trebuie să fie limitate la 25 km/h pentru a circula pe carosabil.
nu mai cumpara trotineta aia, pentru ca e bataie de joc, adica, daca nu circul pe carosabil tot "au dreptul" sa imi limiteze viteza?!? CU CE OCAZIE?!?
inteleg sa puna un buton undeva care sa limiteze viteza, NU sa mi-o bage pe gat continuu, pana la urma eu platesc amenda, nu ei

| dinaprilie a răspuns (pentru Zuzu1991):

Sincer, eu as lasa la liber sa circuli PE CARSOSABIL cu 40 km/h. E viata ta faci ce vrei cu ea si as interzice sa mergi pe trotuar sau alt spatiu destinat cu precadere pietonilor.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru dinaprilie):

Da, si eu, insa sa limitezi trotineta inainte de vanzare e deja nesimtire pe fata
la masini nu e limitata viteza, depinde NUMAI de sofer daca depaseste sau nu viteza legala in zona respectiva