| roxana1995 a întrebat:

Va rog frumos imi dati exemple de jargon, argon si expresi dar scriind si ce semnifica fiecare va rog foarte mult si va mutumesc din suflet va pup

Răspuns Câştigător
| enemig0 a răspuns:

Tireaza-pleaca.manareste-da spaga, face un clei-partida de sex, husen-prost, gineste-observa...

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argon:sto, marfa, vrajeala, a freca meta la rece...si multe altelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profa a zis ca e sh cuv naspa misto si fainhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suportul meu-sprijinul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argou:bicicleta-ochelari, bila-cap, bostan-cap, broasca-poseta, curcan-politist, etc, dar jargon nu stiu nici eu si imi trebuie si mie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jargon: furculision, darling, bonsoar, bonjur
argou: verzisori=bani; curcan=politist; mititica=inchisoarea; diriga, profa, dirigu, geogra, isto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A da ortu popi-a da bani preotului sau a muri
a trage de limba-a incerca pe cineva sa spuna ceva sau a trage pe cineva de limba
a-i da borsu pe nas-a-i curge sange sau a-i curge supa pe nas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exemple de argon? argonul este un gaz... argou se spune

| Rogger14 a răspuns:

As vrea sa specific ca e argou si nu argon. bafta happy

| RodioSteve a răspuns:

Argouri:naspa,beton,mititica,cocalar,cool, pitipoanca, la racoare. etc. scuza-ma dar jargoane nu stiu acum mi-e lene sa ma gandesc bafta! 1

| Ela_DaNy_1998 a răspuns:

Argou=marfa, misto, vrajeala, smecher

Jargon=maser, parol, pardon, madam