| Orbithh a întrebat:

Voi credeti in dragoste la prima vedere? argumentati raspunsurilehappy.

Răspuns Câştigător
| teddy28 a răspuns:

Mda.cand ii intrebi pe toti de dragoste incep sa iti vorbeasca de pe net fraze pe care nici ei nu le cred la un momentat ca le-au zis.
app eliaclodia mai lasa google frt.mai folositi cuvinte si din suflet nu numai de pe net.oh go on.
mersi de add friend kiss si sper ca am lasat un raspuns pe masura asteptarilor pupkiss
da cred. atata timp cat la o fta imi plac ochii si ce are in suflet cred.doar ca vezi tu nu toti gandim la fel iar dragostea numai este acel sentiment placut daca nu amandoi il pretuiesc si lupta doar unu singur.

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu există.
Totul e doar atracţie fizică, eventual charismă.
Dă vina pe feromoni happy

| Monicaツ a răspuns:

Nu exista asa ceva. Nu sunt de acord cu ideea de a numi dragoste un sentiment care e atat de trecator.
Exista o atractie, ce poate fi confundata cu dragostea, dar nu e dragoste. Dragostea are nevoie de timp, de sentimente profunde... de cunoastere... E pasiune, care se poate transforma in dragoste (dupa un timp), sau poate muri asa cum s-a nascut.

| eliaclodia a răspuns:

Cred. Te uiti in ochii lui sau ei si iti dai seama ca spiritul sau e ceva atat de cunoscut tie, parca de mii de ani. Informatiile sunt in experienta naturii. Insa de multe ori mergem cu capul in jos, iar alegerile ne duc departe de alegerile celuilalt, in ciuda afinitatilor din dezvoltarea primordialului pe firul tau si al lui.