| Kido0 a întrebat:

Vreau status...nu conteaza ce fel. dar vreau mai mult de 50 la fiecare raspuns. funda mare plus vot inteligent si folositorhappy

3 răspunsuri:
| BubblesDoubleS a răspuns:

Ma doare-n paisphe ca nu vreti sa vb cu moi

Feritiva sa nu va cada ceva in cap ca fac eu curat

Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri

D!N!D , ma dau cu sania in congelator…

Dus…. peste 7 mari, 7 tari, 7 ape, 7 continente, 7 munti, 7 dealuri, 7 campii, 7 movile, 7 crevase, 7 lacuri, 7 izvoare, 7 pajisti, 7 orase, 7 cartiere,
7 blocuri, unde nici buzz-urile nu ajung…
uite le-am gasit pe internet sper sa-ti placa!
Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte pentru ca, iubirea nu se spune ci se simte.

Crezi in dragoste la prima vedere sau trebuie sa mai trec o data?!

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor.

CoMpLiMeNTeLe TaLe Nu Ma RiDiCa...CRiTiCiLe Nu Ma CoBoARa.SunT CeEa Ce SunT Nu CeEa Ce VoR ALtzZii Sa Fiu...Nu SunT PeRFeCTa NiCi Nu VrEaU Si NiCi Nu PoT.SunT CeEa Ce SunT, IaR DaCa Nu Iti ConVinE Nu Ma PlaNG!

Doare, Shthiu ca AraTh FeriCitha Dar, Doar par`.Ash Vrea Sa Disphar`

Cand apa va canta
Si muntii vor dansa,
Atunci eu cu drag
te voi uita!

Dulce Sau Amara, Cuminte Sau Vulgara, Raman Mereu Originala!

Ca tine gasesc mereu in Recycle Bin . Ca mine nici pe Google.

Ma respecti, te respect, Ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala, Ma ataci, ma apar, Ma urasti, nu te urasc. Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tne te caracterizeaza pe mine nu ma defineste

[]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[;X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:pe]~

Ma Uit La Luna, Te Vad Pe Tine, Ma Uit La Soare, Te Vad Pe Tine…Ma Uit In Departare, Te Vad Pe Tine…Da` Da-te Drq Din Fata Mea Odata!

___[]~[:*]~ CeI cAre` mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[]~___Vor dOAr sa mA scHimBe`___PenTru cA vAD in miNe cEEa` cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[`]___

Un Prieten Vede Tristetea Din Ochii Tai In Timp Ce Restul Se Lasa Pacaliti De Zambetul Tau!

"• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput`."

Te Iubesc In Stil Gabbana Ca Esti Dulce Ca Bomboana, Te Iubesc In Stil Versace Ca Baietilor Le Place, Te Iubesc In Stil Channel Ca Sunt Dulce Eu De Fel , Te Iubesc In Stil Armani Ca Sa Moara Toti Dusmanii!

.SunT Ceea Ce SunT . iaR DaCa aCeST LuCru` Nu eSTe De ajuNS pT CineVa . aCeL CineVa nu eSTe de ajunS pT Mne . *

Inima este ca marea...Pastreaza in adancul ei tot ce a primit!

T3 uItZi ca FrAiEru`n tReCuT__[]__si`ty dAi sEaMa cE`aI pIeRdUt__[]__CaNd Ma vEzY ZaMBiNd fRUmOs__[]__Yty dAi sEamA K eSti PROST__[]__ :X:X >: P

"Sa Nu creZi ca nu sunt in sTare sa tZin paSuL kHu TiNe Sa Nu KreZi ca inDiFeRentZa Ta ma pOate scHimBa, Eu Nu suNt` REA sunt dOar Cha sHji` TiNe`!"

"Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!…"

Traieshte`tzi viata asa cum iti este data, Caci toate se repeta . Dar viata niciodata

* Tu` imi spui : " Esti prea` mica ! " * ~ ~ * Mereu aud : " Cine ? Asta` Mica ? " * ~ ~ * Dar ai uitat ceva`: * ~ ~ * .Asta` mica te-a facut s`o iubesti asa cum e` ea ...mica :* * ~

Tu estibaiatul viselor mele , Nu stiam de ce visez urat de la o vreme :-s

Nu Mai Sunt Fetiţa Pe Care O Stiai Mai De Mult, Poate Nu ai Observat, De La Un Timp Am Mai Crescut...Acum Ţipa ca M`ai Pierdut! :-x`

Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.

Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate

Prietenii falsi sa imi dea un Buzz, astazi fac prezenta.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

As vrea sa fiu cum o sa fiu, asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu, lasati-ma sa fac si bune si rele, ca sa stiu macar ca sunt greselile mele

Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange

Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

Oglinzile nu pot vorbi...Dar ce noroc pe tine ca nu rad!

Elodia nu e moarta, e pe invisible.Dati-i Buzz!

Stire de ultima ora: Posta Romana a retras de pe piata timbrele cu DINAMO deoarece oamenii nu mai stiu pe ce parte sa scuipe!

Je m'appelle Vasile Mure Je veni de la padure Je gasi nevasta-n pat Se randez vous cu-n alt barbat Quand je preparai ciomagu' Mon amie sarise gardu' Il tombeau dans la urzici Sur son qr numai basici!

(8 Iunie 2010 12:22 )
ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna!
http://www.statusuri.ro/statusuri-haioase-funny.html
http://absurd.ro/statusuri-funny.html
http://www.statusuri-mess.com/
http://www.statusuri-noi.com/
arunca o privire pe aceste site-uri si le poti selecta pe cele care iti plac cel mai mult .
uite cateva care imi plac:
1 alegam dupa fericire pana departe,fie pe mare sau pe uscat;dar fericirea e aici,aproape
2 Te crezi in stare ca ma poti judeca?incearca...dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu perosna ta.
3 Cei care ma critica si ma invidiaza vor sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata
4 Nimieni nu moare virgin.viata ne f**e pe toti :D
5 A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
6 Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi
7 Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratate...
8 Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea
9 Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte.
10 Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
sper ca iti plak
unt doar o masca creata pentru altii, perfectionata pentru mine. Acum nu mai stiu daca eu sunt eu sau daca sunt ceva inventat de mine

Zambete. Priviri desprinse din vise. Inca mai sper la cele promise. De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Ai incercat site ul http://ymstatus.com ...sau http://www.yahoostatus.ro/statusuri-triste.php

Mult succes :-* si nu uita ca nimeni nu merta ca tu sa fii trista :) tristetea e doar un gand ce iti innegura putin vsele , dar lumina va aparea :-*

1. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

2. daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine , daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

3. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

4. azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

5. sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

6. status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

7. iti cer iertare , stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

8. azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

9. lacrimile spala inima ce-i rana…
---------De ce nu scrii direct pe google?-----------
Geme de asa ceva.

| mriuls a răspuns:

Plang pentru clipele cand erai aproape a mea, plang pentru memoriile lasate in urma mea, plang pentru durere, pentru neant, cel nou si cel vechi, plang pentru timpul cand credeam ca-mi apartii.

Nu toate zgarieturile sunt vizibile, nu toate ranile sunt vindecabile, de aceea uneori pur si simplu nu poti ghici durerea ce se-ascunde inantrul trupului de om.

De ce-ti spun oamenii in acelasi timp sa crezi in ceea ce doresti si sa nu crezi in ceea ce crezi in acel moment?

Timpul este un lucru vital de pierdut, prietenii insa nu.

Saruta-ma! Sunt emo!

Lucrul trist este ca majoritatea relelor din lume sunt cauzate de oamenii incapabili a se hotari daca sunt rai sau buni.

si viata lui e un chin, asa cum este si a ta. Poate chiar un chin mai strasnic ca al tau.

Si poate candva o sa vezi ca tu nu ai stiut sa ma pretuiesti…si o sa vrei sa te intorci la mine…. insa atunci o sa fie prea tarziu…

Sunt frunze ce nu cad oricat de tare ar bate vantu …sunt inimi ce nu se despart nicicand chiar daca sunt departe

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperata sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu… [ funda?

| Luissa123 a răspuns:

Statusuri prietenie:Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. – Octavian Paler
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. – Nichita Stanescu
Prietenii mei nu sunt multi, dar sunt nenumarati. – Nichita Stanescu
Placerea adevarata este de a sta cu cineva la masa. – Antoine de Saint-Exupery
Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. – Antoine de Saint-Exupery
Ospitalitatea, curtoazia si prietenia sunt intalniri ale omului in om. – Antoine de Saint Exupery
Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. – Antoine de Saint Exupery
Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi. – Antoine de Saint Exupery
Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. – Antoine de Saint Exupery
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. – Antoine de Saint Exupery
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln
Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare. – Titu Maiorescu
Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei. – Platon
Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi. – Oscar Wilde
Prietenia este egalitate armonioasa. – Pitagora
Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini. – Victor Hugo
Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el. – Arthur Schopenhauer
E bine sa te induiosezi de nenorocirea prietenilor tai, dar mai bine este sa le vii in ajutor. – Voltaire
Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa. – Francesco Petrarca
Acordul felului de a gandi naste prietenia. – Democritus
Frecventarea prietenilor sa-ti fie ca o scoala si convorbirea cu ei, invatatura. Fa-ti din prietenul tau un invatator si uneste prin el foloasele intructiei cu placerea conversatiei. – Baltasar Gracian
Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la neznadejde. – Honore de Balzac
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile. – Francis Bacon
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. – Aristotel
Tine-ti prietenii aproape, iar dusmanii – si mai aproape. – Sun Tzu
Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara. – Gabriel Garcia Marquez
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima. – Gabriel Garcia Marquez
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. – Nicolae Iorga
Un prieten seamana cu o haina. Trebuie sa-l parasesti inainte de a se fi uzat. Daca nu, te paraseste el. – Jules Renard
Nu-ti ofensa prietenul, imprumutandu-i merite daruite de noi. – Rabindranath Tagore
Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine. – Nicolae Iorga
Cainele ar fi cel mai bun prieten al omului, daca ar avea parale. – Miguel de Unamuno
Exista intotdeauna un mic gol in prieteniile cele mai depline, ca in ou. – Jules Renard
Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea. – Ambrose Bierce
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas. – Constantin Alexandru Rosetti
Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul. – Friedrich Nietzsche
statusuri dragoste:

Statusuri de dragoste 101 " Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

Statusuri de dragoste 102 " M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino…! "

Statusuri de dragoste 103 " Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

Statusuri de dragoste 104 " Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 105 " Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

Statusuri de dragoste 106 " Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "

Statusuri de dragoste 107 " Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

Statusuri de dragoste 108 " Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Statusuri de dragoste 109 " Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "
statusuri amuzante se satura google de asa ceva cauta acolo!