A venit timpul, din nou, pentru userul anului!

Dragilor, am tot văzut discuțiile voastre din comunitate legate de noul user al anului. Ne-am lăsat puțin așteptați, dar știți și voi că e o perioadă tare aglomerată. Mai ales că și acest an a fost unul atipic.

Așadar, lăsați propunerile voastre în răspunsuri, puțin mai jos. Înainte de a face asta, aruncați un ochi pe userul propus să vă asigurați că îndeplinește următoarele criterii:

- să fi avut în ultimul an minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus. Termenul limită este 31 decembrie apoi vom analiza și vom valida membrii, după care va începe procesul de votare.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda încă unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să lăsăm discuțiile și să curgă propunerile, dar și autonominalizările :)

162 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar Hammurabi de ce nu? Majoritatea raspunsurilor lui sunt ok.

Daca nu, doctorandus si FloareaSoarelui26 suna bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoveSleep
Mosotti
Furnicuta000
Jassmina
Emma30555
Nirvanaaa
Ofiintă
Minrest
Mastadont
Hammurabi
Salontanul
NoTurbinaNoGood
Floareasoarelui26

Acestea-s propunerile mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lăsând haterii deoparte, eu aș vota ca user al anului pe Bulă, Cristi202 și Floresdemayo. Eu ajut comunitatea TPU din 2013 și am avut mai multe conturi șterse, însă pe nici unul dintre cei trei de mai sus nu i-am avut la ignore și nici nu m-au ignorat vreodată. Asta pentru că au știut să se comporte și sunt membri cu care poți purta o discuție fără ca aceasta să ia amploare si să dezvolte într-o ceartă. Dacă toți ar fi ca ei...

Recent am sesizat ca și floareasoarelui26 are răspunsuri utile mai ales pe partea de medicină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supadeceapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am gandit si nu cred ca-mi trece niciunul prin minte care sa nu fi fost deja sau care macar sa-si doreasca sa fie gen @sabin89 sau @DarkMagic. Nici nu prea intru sa-i cunosc. Mai bine o lasati balta cu asta ca asa incurajati copiii sa stea pe un forum cam mediocru (scuze pentru asta dar chiar mi-e frica sa nu fie cumva mai rau). In fine, mai bine ati face ceva care sa-i ajute cumva sa fie mai buni, nu din ce in ce mai rau.

| Darkmagic a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca Sabin89 isi doreste vreun titlu, cat despre mine, pot sa iti spun sigur ca nu imi doresc asa ceva, si prin urmare, nici nu ma calific.
Nu stau pe internet ca sa dau "minimum 50 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni", dintr-un singur motiv:
Am o viata...deloc rea, si imi pare o idiotenie sa o irosesc pe un site, indiferent de cantitatea de inteligenta de pe acel site.
Probabil ca "vesnicii" useri au niste probleme...sau sunt foarte prosti manageri ai timpului vietii lor.
Ceea ce...nasol. happy

Daca trebuie sa nominalizez niste useri interesanti, am sa fiu putin atipic, contra-curentului:
TristanTzara;
Inferno (chiar daca nu ne inghitim) big grin
Tu;
Sabin89;
RoCkKiD;
ToT;
Minrest.

Userii de aici, care mai mult se cearta ca niste pocnitori, chiar ar avea ce invata din raspunsurile celor de mai sus...

| MetisuI a răspuns (pentru Darkmagic):

De unde stii ca sunt pocnitori daca nu ai timp sa ii urmaresti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum vorbeşti, nici tu nu eşti mai bun decât el.Vexx2.
Şi vezi că poate îl şi confunzi.StrongHeart văd că e pe site cu contul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin. Dacă ar trebui să nominalizez doar un singur user, acela ar fi LoveSleep. ❤

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-au sters comentariul doar pentru ca am spus că nu se nominalizeaza corect, ci pe prietenii, sau sunt votați cei ce aprobă orce si nu contrazic.Pai daca noi trebuie să nominalizat si sa votăm, de ce nu avem dreptul sa spunem ce nu ne convine si ne sterg raspunsurile? Uite ca eu vreau sa spun celor de aici ca nu e ok sa il nominalizezi pe "vasile" doar pentru ca iti e prieten, ci si pentru ca ajuta si il duce capul.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e sters, inca se vede raspunsul tau de care vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SusCatreCerImiEPrivirea ar merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma propun și pe mine, am ajutat o mulțime de utilizatori cu depresie și anxietate,pana și în privat,și fără sa dau copy-paste, eu am citit câteva cărți de psihologie, eu singur am învins o anxietate ieșită din comun care avea rezistenta la orice tratament prin reautoeducarea refluxului mental. Nu cred ca pot fi votat ca sunt suspendat, știu ca am greșit și nu m-am comportat ok,dar am ajutat o mulțime de useri cu probleme emoționale,în viata oamenii vad doar lucrurile urate și defectele la un om, mai puțin calitățile, binele făcut și răbdarea de a ajuta cu cea mai mare placere atâția useri cu anxietate și depresie, binele se uita în câteva clipe, răul toată viata.eu nu cred ca o dat cineva răspunsuri mai utile decât mine la userii cu probleme emoționale. Va doresc sărbători fericite tuturor!, învățați sa iertați și sa fiți mai buni.

| Jus7t a răspuns:

Și supadeceapa.
Pentru ca are inima mare.

| supadeceapa a răspuns (pentru Jus7t):

:O

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

Mhm big grin

| literallythesamebruh a răspuns:

Am venit acum aproape o lună pe aceasta platformă pentru a pune o întrebare, iar acum am ajuns sa fiu unul din cei care răspunde constant la întrebări. Mă autonominalizez pentru că eu unul consider că ofer răspunsuri ajutătoare și destul de detaliate celorlalți useri.

| Mopmop a răspuns:

Cu deosebita modestie recurg la autonominalizare.
Chiar sunt curios daca voi obtine voturi.
Motivul principal?
Aici am reusit sa cunosc in realitate pe cineva caruia intr-o mica masura i-am schimbat viata.
Am rostogolit bulgarele acumhappy

| GouDidodino a răspuns:

Eu

| dragodana a răspuns:

Jasmine.

| Mosotti a răspuns (pentru dragodana):

Pana la urma cine a iesit userul anului?

| 4ndr33y a răspuns:

Ce dinamica in comunitatea asta, oamenii se cunosc deja dupa user, care e gay si da cu poseta, care e geniu sau care e troll. Interesant! laughing)

| Cheo0S a răspuns:

Supadeceapa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Feri5 a răspuns:

Exaaact, dom' profesor! Gândim la fel! laughing)

| BIoody a răspuns:

Ok am sa propun userii in ordinea pro-activitatii acestora:
Floareasoarelui26 - pentru raspunsuri bune in cadrul sanatatii si nu numai.
Halogen001 - pentru raspunsuri folositoare si explicative la obiect si bun simt.
DoarBogdan - raspunsuri obiective (clare)
Bloody - raspunsuri clare, inteligente, folositoare, funny si de bun simt
Lukasssz - raspunsuri folositoare
Mosotti - raspunsuri folositoare
LoveSleep - raspunsuri inteligente
Hammurabi - raspunsuri la obiect si unori comice
Lioana - raspunsuri folositoare
Demon Lord - raspunsuri funny si uneori de bun simt
Werrich - raspunsuri folositoare si unori de bun simt
Simpatik - raspunsuri folositoare
Nu recomand:
Ray - SPAM.
Jassmine - desi in trecut oferea raspunsuri mai folositoare, in prezent a pierdut mult teren din cauza arogantei, cel putin tinerilor, care in generl li se adreseaza cu superioritate, si cu "daca esti minor nu ai voie sa faci x si y"
sadrian46 - raspunsuri aiurea laughing
Iar cei care se certa pe aici, fac troll, hate, si injura nu are rost sa discut despre ei.

| BIoody a răspuns:

As mai vrea sa mai adauga inca cativa useri care mi se par activi, pe langa ceilalti pe care i-am nominalizat deja pe pagina 1.
Deci ar mai fii:
cristi202
doctorandus
relian
NoTurbinaNoGood
GabiDumitrescu
supadeceapa

App nu recomand AlexDorinel, face cam mult spam. zici ca s-a tras din aceeasi specie de extraterozaur ca si domnișorul RAY tongue
Succes tuturor! big grin

| LittlePoppy a răspuns:

Poate ca @halogen001 nu este foarte activ si nu e remarcat. Dar raspunsurile sale sunt corecte. Vine in plus cu explicatii ca pana la urma intelege oricine.

| nevermatch a răspuns:

Fiecare reține cat poate happy sau ce e mai relatable cu situația lui, că dacă aveai ceva mai presus in comun cu mine, îti aminteai de mine in alta lumină.

| nevermatch a răspuns (pentru nevermatch):

Daca din 1000 răspunsuri și întrebări tu îți amintești doar chestia aia, asta spune mai multe despre tine decât despre mine.

| Cehoslovacia a răspuns:

Yandre ca-i merge mintea
mgtow ca-mi seamana la gandire privind femeile

| AdeLeu a răspuns:

In niciun caz Jassmina
aia dă răspunsuri cu draci. Dacă sunteți aici, ajutați naibii oamenii, nu-i înjositi

| Louys a răspuns:

Nu prea am fost activ, deci nu pot nominaliza pe cineva pentru ca nu cunosc lumea. Insa vreau sa va felicit pe toti cei care incercati sa ii ajutati pe ceilalti pe acest site. Craciun fericit tuturor, nu uitati sa zambiti happy

| DieterBortscher a răspuns:

Am intrat pe TPU dupa cateva ore de la punerea intrebarii, si m-am crucit cand am vazut notificarile.
Doamne cat am stat sa caut raspuns pentru mine din toate cele peste 200 de notificari.

| Shuko93 a răspuns:

Eu laughing