Am dat drumul la votare pentru Userul Anului 2018!

Dragi prieteni,

Am analizat propunerile voastre, am verificat respectarea conditiilor si am dat drumul etapei de votare pana pe 3 ianuarie ora 23.59. Ii veti gasi in contul vostru la sectiunea Alege Userul Anului. Alegeti-l pe cel pe care il considerati cel mai potrivit pentru titlul de Userul Anului, cel pe care l-ati vazut cel mai implicat si devotat scopului comunitatii: acela de a ajuta membrii.

Inainte de a vota trebuie sa stiti:

– puteti vota doar daca aveti cel putin 50 de raspunsuri si 15 zile pe site. Altfel, sectiunea apare in cont cu urmatorul mesaj: “Ne pare rau, dar inca nu poti vota pentru alegerea utilizatorului anului. Ai nevoie de 50 de raspunsuri validate si 15 zile de la crearea contului. Daca atingi numarul de raspunsuri pana pe 3 ianuarie, vei putea vota si tu.”

– fiecare utilizator eligibil poate vota o singura data, un singur utilizator din lista

– votul este secret

– numele utilizatorilor din sectiunea de votare sunt afisate aleatoriu, in alta ordine la fiecare logare

– valorile punctelor acordate votului unui utilizator:

pana in 100 de raspunsuri – 1 vot = 1 punct

100 – 500 de raspunsuri – 1 vot = 3 puncte

500 – 1000 de raspunsuri – 1 vot = 5 puncte

peste 1000 de raspunsuri -1 vot = 10 puncte

* un expert primeste un bonus de 10 puncte la vot.

Succes tuturor!

L.E: Am intampinat ceva probleme cu votarea care s-a oprit de pe 1 ianuarie pana pe 3 cand am remediat situatia.Din acest motiv prelungim perioada de votare pana pe 5 ianuarie ora 23.59

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unde votam?laughing

| Lioana a răspuns:

Numarul de raspunsuri care diferentiaza punctajul acordat pentru 1 vot trebuie sa fie ale userului care voteaza sau ale celui votat?

| RAY a răspuns (pentru Lioana):

Acum 11 minute | TPU.ro explică (pentru RAY):
Cel care voteaza nu primeste nici un punct. Prin vot tu acorzi un anumit punctaj celui pe care l-ai votat. Astfel cel care are cele mai multe voturi castiga.

| Fatamuntilor a răspuns:

Euuu,euu cu cu cine votez?rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Cu cine vrei tu în afară de PSD și Dragnea. laughing

| TPU.ro explică (pentru Lioana):

Buna,
Este vorba de raspunsurile celui care voteaza, astfel punctajul este mai mare cu cat mai mai multe raspunsuri in comunitate.

Zi frumoasa,
Cristina, TPU.ro

| TPU.ro explică (pentru RAY):

Cel care voteaza nu primeste nici un punct. Prin vot tu acorzi un anumit punctaj celui pe care l-ai votat. Astfel cel care are cele mai multe voturi castiga.

| RAY a răspuns (pentru TPU.ro):

Multumesc de informatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt decat 14 insi. si Bula nici nu stie sa scrie corect, i mean, wth? laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ironic sa te iei de cineva ca nu scrie corect și sa habar sa nu ai cand sa folosești DECÂT și când DOAR

| IIIshaneIII a răspuns:

Nu e corect, era normal toti candidatii sa aiba sanse egale, ca asa il punea din oficiu adminul pe userul cu cel mai mare rank

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru IIIshaneIII):

Așa își făceau toți conturi și se votau și poate ieșea ray sau bula sau alt bizar din ăsta

| IIIshaneIII a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ce vad a avut grija adminul sa nu se fraudeze,, alegerile,,

– puteti vota doar daca aveti cel putin 50 de raspunsuri si 15 zile pe site. Altfel, sectiunea apare in cont cu urmatorul mesaj: "Ne pare rau, dar inca nu poti vota pentru alegerea utilizatorului anului. Ai nevoie de 50 de raspunsuri validate si 15 zile de la crearea contului. Daca atingi numarul de raspunsuri pana pe 3 ianuarie, vei putea vota si tu."

| GrigoreCostinel a răspuns (pentru suntserios):

Mare dreptate ai, domnule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Verifica cum era corect, in 93. ca limba romana se tot schimba de la generatie la generatie.
exemplu, i din i folosit in cuvant, la mijloc, era perfect corect, pana in 1993 happy

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles absolut nimic.

Tu nu stii sa folosesti "decât" in mod corect, indiferent cum e scris.

"decât" se foloseşte doar în construcţii negative iar pentru construcţiile afirmative enunţurile se formează cu ajutorul lui "doar".

Ca sa iti fie clar enuntul "Pai sunt decat 14 insi" este total eronat in limba romana, ca sa nu mai zic ca suna atat de urat cand il pronunti incat pari ultimul agramat cand folosesti o asemenea constructie.

Fraza ta era corecta fie daca foloseai "doar" in constructia ta afirmativa adica:

"Pai sunt DOAR 14 insi"

sau faceai fraza ta neagtiva:

"Pai NU sunt DECAT 14 insi."

Acum, iti mai zic odata, cand te iei arogant de altii ca nu stiu sa scrie, verifica faptul ca tu nu faci una din cele mai grave si comune greseli ale limbii romane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Eu n-am mai auzit in viata mea, nici la scoala, si nici pe internet, de fraze negative laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci dacă nu știi gramatica de baza a limbii romane abține te de la comentarii

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Ce mișto că eu nu văd cu cine te cerți - parcă vorbești singur!
rolling on the floor
Fir-ar TPU-ul de răs!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mihai69):

Probabil te a ignorat cand i ai zis ca nu stie limba romana happy

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Nu știu ce i-oi fi spus, dar sigur mă ignoră. Ziceam doar că fazele astea chiar sunt de tot rahatu'... Și pe echipa tehnică TPU o doare fix în maus.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mihai69):

Sunt, și le am scris. Au răspuns ca asa e logic. Ca oricum nu le putem răspunde asa ca de ce am vedea ce scriu...

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Asta în „logica TPU", evident...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa facem un pic diferenta intre o litera mancata si greseli de constructie a topiculul frazei. Toti mai mancam litere mai ales cand scriem de pe telefon, tableta sau in viteza, insa majoritatea stim sa folosim DECAT si DACA

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te rog. Nu strica sa îmi îmbunătățesc gramatica. Aștept punctual subliniate greșelile gramaticale din replica.

| Lostlyric a răspuns:

"Din punct de vedere", sau foloseste abrevieri. "De ce".

| Flav a răspuns:

Eu nu vad setarea, nici ca n-am voie. sad
Nu ca as sti pe cine sa votez, dar vreau sa votez, ca dupa se ia generatia #Rezist c-am facut ceva pe el de vot. sad

Heeeeelp. sad

Răspuns utilizator avertizat
| Kron5tadt a răspuns (pentru suntserios):

Asteapta.