Cine ai vrea sa fie Userul Anului 2018?

Cine ai vrea sa fie Userul Anului 2018?

Dragii nostri,

A mai trecut un an si iata-ne ajunsi la momentul nominalizarilor pentru Userul Anului 2018

Conditiile raman aceleasi si anume: sa fi avut in ultimul an minimum 20 de raspunsuri pe luna pe o perioada de cel putin 6 luni. Cele postate la Trivia/Amuzante nu sunt luate in considerare. Nu pot fi nominalizati cei care au castigat deja acest titlu.

Asadar, daca stiti pe cineva care indeplineste aceste conditii si care credeti ca merita, lasati propunerea voastra in comentarii pana pe 18 decembrie.

Dupa aceasta etapa, vom valida userii propusi si vom da drumul la votare pana pe 3 ianuarie 2019

Premiul consta intr-un Espressor automat Tchibo Cafissimo si un stick usb de 64GB.  

In plus, vom mai acorda inca 2 premii:

- Boxa Portabila Akai ABTS-22 pentru premiul de onoare TPU

- o Boxa portabila Philips BT50 pentru cel mai activ nou membru TPU.

Succes si spor la propuneri!

PS. Si autonominalizarile sunt luate in considerare :)

UPDATE: In urma voturilor voastre am desemnat Userul Anului 2018: Bula.

Premiul de Onoare TPU i se acorda lui corbulalbrosu, pentru activitatea sa intensa in comunitate, iar premiul Cel mai Activ Nou Membru TPU ii revine lui sierra1.

Felicitari si multumim tuturor pentru implicare!

300 Raportează Evaluează
301 răspunsuri:
| a răspuns:

Sa muriți voi ca a ieșit corbul laughing)

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru whatevernvm):

Tot mai frumoasa devi, roscato

| a răspuns:

Ioandelasal.

| a răspuns:

Floresdemayo sau Ray, sunt cei mai ok pentru mine. E greu s aleg dintre cei doi big grin, ambii imi sunt dragi.

| a răspuns:

Desigur ca eu as vrea sa fiu. Dar daca privesc in urma, realizez ca pentru asta trebuia sa fiu mai bun, sa sar mai mult in ajutorul celor de aici. Pina una-alta, cu siguranta ca altcineva e mai in drept sa fie. Ar fi citiva la care m-am gindit, insa daca e sa nominalizez unul din ei, imi dau seama ca o fac in detrimentul celorlalti, pentru ca fiecare in felul lui merita a fi utilizatorul anului. Dar hai sa ii zic: Bula, NLS, Lioana, Hammurabi.
Si ar mai fi ceva: un premiul pentru excelenta ar merita si nu doar anul acesta, ci in fiecare an, caci pe merit a fost userul anului 2012, Ioandelasal. Pentru mine dinsul e "cel mai..." de pe TPU, si comentariile sunt de prisos, stiti si voi cine este si ce face pe aici. De multe ori mi-am dorit sa fiu ca dinsul, sa dau raspunsuri atit de exacte si de clare, si sa fiu atit de serios, dar... eu sunt eu si nu il pot egala.

| a răspuns:

Eu mai propun inca 2 titluri:
- "Cel mai amuzant" - pentru cel/ceea care a primit cele mai multe voturi "Amuzant" pe parcursul anului. Premiul: un clovn-jucarie care rade cu hohote happy
- "Fake-ul anului" - pentru cei care si-au schimbat numele de mai mult de 3 ori pe parcursul anului sau participa cu mai multe profile pe TPU. Premiul: postare pe "Lista neagra" a TPU, cu toate numele avute si profilele folosite.

Chiar daca acum nu s-ar putea realiza (din motive tehnice), cu incepere de la inceputul anului viitor le-as pune in aplicare.
Sunt convins ca, cel din urma titlu ar ridica mult nivelul TPU, iar multi care doar "dau cu parerea in balta" s-ar abtine...

| a răspuns:

AfrodiusHoliavo99laughing)

| a răspuns:

AfrodiusHoliavo19, pardon.

| a răspuns:

Băi, si voi - Să nu mă propună niciunul! Eu care de la 2012 încoace dă-i si luptă...

| a răspuns:

Flores de mayo as vrea eu

| a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Flores e extrem de tare; e desteapta si omenoasa, dar a fost userul anului.

Din pacate a fost deja

Bravo, Cristi, ai gusturi bune, si pentru mine ar fi prima optiune; Flores a fost deja, nu mai participa; asa e regulamentul.

| a răspuns:

Bula

| a răspuns:

RAY, daca vrei o discutie, ma scoti de la ignore, altfel nu avem ce discuta. Si reciteste la ce ai dat copy paste.

"Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;"

Nu scrie absolut nicaieri ca se puncteaza doar un raspuns sau ca nu se puncteaza raspunsurile la propriile intrebari.

| a răspuns:

Pfiu, bine ca a iesit Bula.
Daca iesea AnaMaria50 ma lasam de TPU

| a răspuns:

Bula

AnaMaria10 (nu mai stiu exact) e cam acida in raspunsuri si nu e intelegatoare tot timpul, plus ca de multe ori greseste (sper sa nu se supere pe mine).
RAY e foarte activ dar mai mult in "conversatii", pe site-ul asta principalul e sa ajuti pe cineva (si oricum o sa ia premiul pentru cel mai activ utilizator).
crbulalbrosu da raspunsuri foarte utile dar numai la singura categorie.
Floresdemayo a mai fost sad
Hammurabi are sanse mari, dar nu cred ca anul asta.
Sierra1 e de foarte putin timp pe aici.
NLS si el are sanse mari dar nu cred ca are prea mult timp sa stea pe TPU.
Endoryus in niciun caz, de ce ai vrea ca un utilizator care jigneste copiii (stim si noi ca mai mult copii sunt pe aici) la orice intrebare si se crede superior tuturor, sa reprezinte TPU?
Asta e parerea mea despre cei nominalizati aici.

Si eu il nominalizez tot pe Bula.

| a răspuns (pentru Bondarel99):

Ma, Endoryus a fost nominalizat in gluma. laughing

| a răspuns (pentru supadeceapa):

Sper laughing
Desi nu ma mir sa aiba destui de partea lui.

Normal ca se va supara pe tine. Iti va da si "block", asa cum a facut si cu 90% dintre utilizatorii TPU activi.

| a răspuns (pentru aXy99):

De ce ma barfesti pe la spate?

| a răspuns (pentru RAY):

Nu despre tine era vorba.

Nimeni di cei enumerati nu merita. De fapt nici nu mai sunt altii. Tu esti mai vechi aici, ai raspunsuri bune. Si-au batut joc de userii care intr-adevar dadeau niste raspunsuri ajutatoare. Ray? Ray intretine dialoguri, nu ajuta. Nu are raspunsuri clare, corect scrise gramatical si nici explicite. La el, TPU
e chat Facebook.

| a răspuns (pentru Lucian2473):

De ce nu oferi tu răspunsuri mai bune și gramaticale? ce te opreste? daca fac spam exista admin, ajut atat cat pot, intru si pentru socializare, nu sunt singurul care face asta, primesc multe replici

| a răspuns:

Ioandelasal, sau cam asa ceva parca se numea.Un om simpatic care cred ca ajuta pe toata lumea.Si nu numai el, mai sunt destui, insa nu putem sa ii facem pe toti castigatori happy

| a răspuns (pentru Liviu):

Multumesc pentru nominalizare dar nu ma calific, deoarece sunt utilizatorul anului 2012 si cei care au acest titlu nu mai pot fi alesi.

| a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu e normal, daca ajuti oameni e normal ca sa fi nominalizat.E vorba ca ajutoru venit din partea ta,e valoros,ca si din partea celorlalti care chiar au o meserie putin speciala sa zicem, medici, avocati, juristi, etc. Nu oameni normali cu probleme normale.Asta e parerea mea.

| a răspuns (pentru Liviu):

N-are importanta daca este normal sau nu, important este regulamentul si trebuie sa-l respectam.

| a răspuns (pentru Ioandelasal):

N-are importanta daca este normal sau nu, important este regulamentul si trebuie sa-l respectam.

asta inseamna democratie de fapt, asta nu a fost niciodata in Romania, decat anarhie

| a răspuns:

E o alegere grea pentru mine avand in vedere ca fiecare user activ ajuta cum poate, in domenii diferite.
Sper sa nu fiu dusmanit de catre ceilalti ''candidati'' insa il aleg pe Bula datorita calitatii raspunsurilor sale(dar si al numarului de raspunsuri), insa pentru mine conteaza mai mult un raspuns in care se vede ca ti-ai dat interesul decat 1000 puse la plesneala.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Suntserios mai trebuie sa scriu de mai multe ori ca vad ca nu ai inteles, a pune intrebari pe TPU nu se acumuleaza nici un punct, cand afirmi ceva dovedeste asta, nici a raspunde la propia intrebare, se dau puncte doar la primul raspuns la o intrebare atat

Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;
- atunci când un răspuns este ales câştigător, cel care l-a postat primeşte 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se oferă câte un punct;
Se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns: primul răspuns postat pentru o întrebare valorează 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea răspuns - 10 puncte;
Pentru a vedea care dintre întrebări nu au niciun răspuns/ au un răspuns/ au două răspunsuri/ au trei răspunsuri, intră aici.

Tot te votez happy

| a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ma uimesti bogdan in sens pozitiv, danke

| a răspuns:

Suntserios tu ceri crestinilor sa dovedeasca ceea ce cred dar tu nu poti dovedi ceea ce afirmi, e acelasi lucru, dovedeste ceea ce ai afirmat

La raspunsul asta ai tot respectul meu.
"Suntserios tu ceri crestinilor sa dovedeasca ceea ce cred dar tu nu poti dovedi ceea ce afirmi, e acelasi lucru, dovedeste ceea ce ai afirmat"
Sa nu uit ca ne pangareste, ia in zeflemea conceptiile crestine, spunand ca are dovezi ca Dumnezeu e un mos cu baston pe un nor, dar nu le-a dat niciodata.

| a răspuns (pentru Superior):

Nu exista asa ceva, nu scrie asa ceva in biblie

| a răspuns (pentru Superior):

Am dat aici citatul din regulament unde nu scrie nimic clar despre cum se punctează răspunsurile, deci mi am dovedit spusele.

Nu am zis nicăieri ca am dovezi despre cum dumnezeu e ce am zis. Ți am mai explicat de multe ori ca e doar o concluzie logica. Vino tu și demonstrează ce e dumnezeu dacă crezi atât de tare în el. Și vezi ca ești off topic

| a răspuns:

RAY a ajutat 16.937 membri ai comunităţii TPU.ro
suntserios

Daca ai ajutat asa multi oameni, unde ti-e statuia?

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Au daramato astia dupa 90

Daramato? Uite de ce spuneam de tine ca nu meriti user al anului! Ma intrebai de ce nu ofer eu raspunsuri. am oferit si am fost blocat pe nedrept impreun acu alti useri de seama. Azi gasim numai raspunsuri naspa si incorect scrise gramatical.

Ma intrebai =mai intrebat, daca tot mai corectat, Ma intrebai de ce nu ofer eu raspunsuri. dupa punct se incepe cu litera mare, numai te da ce nu esti, si am fost blocat pe nedrept impreun acu alti useri de seama. din nou greseli, Azi gasim numai raspunsuri naspa si incorect scrise gramatical., azi am gasit, noi gasim

Dupa punct nu mi-a batut bine tasta Shift ca sa pun litera mare. E greseala de tastare. Pe cand la tine tine sunt greseli din necunoasterea limbii Romane. Hai, pa!

Ma intrebai de ce nu ofer eu raspunsuri. am oferit si am fost blocat pe nedrept impreun acu alti useri de seama. Azi gasim numai raspunsuri naspa si incorect scrise gramatical.

tot tasta aia e de vina,wow,desi am greșeli uriase,tu mai inteles,asta e uimitor, nu doar tu si toti care ma judeca, pentru ca tu scrii ca eu nu cunosc limba romana, deci categoric eu scriu in alta limba acum, in fine, ce rost are omule tot acest circ pe internet, fi barbat daca esti fata in fata nu pe TPU

| a răspuns:

| suntserios tu ai afirmat ceva acum 2 ore | suntserios a răspuns (pentru Lioana):
A fi activ nu inseamna ca a si ajutat cu ceva... sa pui intrebari la care incepi sa faci chat doar ca sa cresti in rank... meh

ti am dovedit ca nu e adevarat
Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;

doar pentru primul raspuns, dar nu la intrebarea ta, se acord puncte, o poti intreba pe admina, eu am intrebat o si mi-a confirmat ca asa e

| a răspuns:

TPU.ro
Vineri, 05 Octombrie 2018, 1:29 pm
Buna,
Punctajul se obtine doar pentru primul raspuns, nu si pentru celelalte. Totusi, pentru a fi totul ok e bine sa precizezi sursa informatiilor si sa nu ti le atribui. Daca totusi informatia este prea mare, poti da direct link-ul catre acel site, fara a folosi copy-paste. Drepturile de autor trebuie respectate, astfel am rugamintea ca pe viitor sa precizezi site-ul de unde preiei informatia.

Zi buna,
Echipa TPU.ro

| a răspuns:

Acum 7 minute | suntserios a răspuns (pentru Superior):
Am dat aici citatul din regulament unde nu scrie nimic clar despre cum se punctează răspunsurile, deci mi am dovedit spusele

ba da scrie foarte clar cum se dau punctele

| a răspuns:

TruthHurt isi mai amintesti cand ai facut-o in toate felurile pe zoeyy aici pe TPU, dar ai tupeu sa ma judeci, cica ma faci baiat, ma cunosti real, fata nu tea jignit, radea de tine ca aveai niste idei de tot rasul

| a răspuns:

"am gasit " am si £££££££ observ si $$$$$$ e bogata tastatura asta

| a răspuns:

Nilsson daca eu eram admin alegeam un asa zis castigator in functie de fundite,voturi primite, se putea implanta un algoritm, iar cei care incearca sa insele sistemul sa fie banati, fara categorie inutila conversati, trivia, amuzante si implantarea unui chat pentru conversati, iar la categoria religie sa fie pedepsita propaganda si spamul si gata

| a răspuns:

DANNY1004 dovedeste ceea ce afirmi baiete, fi calm ca nu am alte conturi, anul trecut am primit 280 de voturi ce spui aveam eu 280 de conturi pe TPU? toate senior, scrii aiureli

Puteai sa imi raspunzi si de pe contul GamerBoySlay care e de cateva ore facut si are un singur raspuns postat pe TPU: Ray.

| a răspuns (pentru DANNY1004):

Tu nu intelegi ca eu nu am alte conturi, dovedeste naibi ce afirmi

| a răspuns:

Asta cu 2 papagali, soareci de casa, care nici usa de la intrare nu sunteti capabil sa o descuiati. e copy paste de la mine, esti o copie expirata

| a răspuns:

Asta spun si eu, nu merita efortul, sa fim banati banati

Crezi ca ajungi undeva daca-i tot raspunzi? Lasa-l de banii lui, nu e smart sa pierzi timpul cu oricine are chef de discutii in plus. Gandeste-te daca as sta eu la atatea discutii cu fiecare om care ma contesta. laughing

| a răspuns (pentru Plato):

Ai dreptate,imi patez imaginea,am atatia anii aici pe TPU, cei care ma cunosc stiu ca nu sunt genul asta, dar asta m-a enervat zilele astea, nu stiu ce are cu mine, singur s-a trezit sa ma jigneasca,
nu i am spus nimic, glumeam cu marius si s-a trezit si el sa ma jigneasca apoi aici

ps mesajul asta l am vazut dupa 17 minute, cool

| a răspuns:

HappyGărl vrei sa te bag si pe tine in seama, duci lipsa de atentie, cand esti apreciat in mod sincer de un om e ceva nu cand esti apreciata ca mergi in colanti pe strada