| DyDySweet48 a întrebat:

Cum se sterge un cont de TPU?

11 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Apesi pe Contact de sus si trimiti celor de la TPU un mesaj ca vrei sa stergi contul.
Vei primi email-ul cu stergerea contului si gata.
Bafta!

| EmaS a răspuns:

Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile, care acum se doresc a fi sterse.
In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

| MrAngelus a răspuns:

Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile, care acum se doresc a fi sterse.
In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

Sursa: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente - sectiunea "Cum imi sterg contul?"

| CautNume a răspuns:

Http://www.tpu.ro/contact
Trimiti aici un mesaj.

| Firdinica a răspuns:

Pai nici eu nu stiu, pentru ca eu nu vreau sa mi-l sterg.Dar tu de ce vrei? E frumos aici mai ales ca poti sa pui intrebari de care ai nevoie.

| VanHelsing a răspuns:

Cea` mai tare`ntrebare de pe TPU e asta! laughing

| anonim5491 a răspuns (pentru EmaS):

Aplicatia contact e pe pagina de TPU sau trebuie sa intru in mesaje si la intrarea in comunitate am un mesaj de asemenea ceva cu contact

| EmaS a răspuns (pentru anonim5491):

Intri aici:http://www.tpu.ro/contact
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce fel de acte doveditoare trebuiec? Copie de pe certificatul de deces? E rasul curcilor.

| aumih16 a răspuns:

Da ai un buton care se numeste contact de sus! dai pe ala! si pe urma iti apare mesajul ca contul tau a fost fie sters fie dezactivat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu funcționează să ștergi contul TPU.