| Fatamuntilor a întrebat:

Mesajele private vechi se sterg?
Mi-au,, disparut" niste mesaje de acum un an si ceva si nu tin minte sa fi le sters! Nu obisnuesc sa sterg mesaje!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, se șterg automat, fix după un an de la primirea/trimiterea lor (indiferent că ai unul sau o mie de mesaje; aici, nu contează cât de încărcat e "inboxul" TPU). Dacă ai un mesaj din data de 19.05. 2014 (ore 13.00), înseamnă că în data de 19.05. 2015 (ora 13.00) va fi eliminat instantaneu. Așa e programat roboțelul buclucaș și nărăvaș. Ce-i facem? Zi o metodă de răzbunare. : ))

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Off Topic :
Tu ai "arhivă" de mesaje private? rolling on the floor

Eu NU păstrez mesajele decât 2-3 ( maxim 5 ) zile, până le răspund şi termin conversaţia!
Dacă păstram mesajele de acum 1 an ( sau de 3 ani de când activez pe TPU ), se BLOCA serverul laughing

On Topic :
Mda, bănuiesc că, dacă depăşeşti un anumit nr de mesaje ( o anumită capacitate de stocare ), acestea se şterg - începând cu cele mai vechi happy
Oricum, cel mai sigur este s-o întrebi pe Cristinawinking

Toate cele bune.

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Ii scriu si Cristinei!
Nu prea se inghesuie lumea sa-mi scrie si nici eu nu prea deranjez pentru ca nu am pe cine.Recordul,ca sa spun asa l-am depasit de ziua cand am primit 4-5 mesaje.
Dar mi-ar fi placut sa (re)citesc cateva mesaje de la o persoana draga
mie.
Cum nici messul nu-mi merge...ma uit la stele!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mesajele mai vechi de un an se sterg
O zi bunahappy

| Fatamuntilor explică (pentru floresdemayo):

Ai naibii sistem laughing
Oricum, mi-ar fi placut sa recitesc unele mesaje vechi!
Razbunare pe robotel? Cred ca rusineza de cate,, minunatii'' vede pe aici.Si ce sa faca saracul? Ne sterge din mesaje!laughing
Multumesc de lamurire, m-ai scutit de un efort!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mda...
Totuşi, cum să te uiţi ( ZIUA ) la stele?
Mai bine te uiţi la televizorwinking

Ia uite aici pe @floresdemayo : e mai informată decât noi happy
Oricum, sunt curios ce va zice Cristina...

Apropo, cum de nu-ţi "merge" Mess-ul?

Dap' unde-ai vrea să meargă? La pădure, la un grătărel? laughing

Chiar, ce problemă ai cu Mess-ul ( Yahoo, bănuiesc )?
Poate te ajut şi-o rezolvi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am eu metoda cea mai buna ca sa-l ofticam pe robotel, facem altele, super dandy relaxati...viata-i frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da ce discutii erau acolo Angy? nu ca as vrea sa devin indiscret, nesimtit, porc, misogin, rau intentionat, fara cei 7 ani de acasa...intreb doar, na.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Curiosul roade osul rolling on the floor

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

Nu i-am mai scris Cristinei ca m -a lamurit Flores
Am insa alta problema! Desi bifez casuta,, logat pentru 7 zile, ma deloghez ori de cate ori intru pe site.Mai ales dimineata cand deschid laptotulE un mister! Am scris odata,, sus'', Cristina a ignorat... sau poate nu a vazut ca mai aveam si alte probleme atunci.
Nu-i nimic scriu pana vad ca imi raspunde.
Desi raspunsul il intuesc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mda, o fi tot vreo "minunăţie" a site-ului, vreun script care NU funcţionează...
Ori este o eroare doar pe contul tău sad

| Fatamuntilor explică (pentru bursuc001):

DOAR pe contul meu? NU cred.Ia de aici http://www.tpu.ro/......agina-sau/
Tu crezi ca exista site care sa functioze perfect?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Hai să ne "mutăm" pe privatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista exceptii relativ neglijabile. Eu m-am conectat pe un cont mai vechi de acum cativa ani buni, iar acolo am gasit niste mesaje private aparute dupa ce mi-am confirmat adresa e-mail din nou pe acel cont. Am ramas putin surprins.
In rest, ti se sterg dupa 1 an de zile.