Tu cine vrei sa fie Utilizatorul Anului 2017?

Buna prieteni,

A venit din nou momentul nominalizarilor pentru Utilizatorul Anului

Asadar, daca aveti un user favorit care credeti ca ar trebui neaparat sa aiba titlul de Utilizatorul Anului 2017, va rugam sa ne mentionati numele sau printr-un raspuns in cadrul acestei postari.

Raman aceleasi conditii ca si pana acum: userul anului poate fi oricine cu conditia ca in ultimul an sa fi avut minimum 20 de raspunsuri pe luna pe o perioada de cel putin 6 luni . Cele oferite la Trivia/Amuzante nu sunt luate in considerare. Nu pot fi nominalizati cei care au castigat deja titlul de Userul Anului.

Va asteptam  nominalizarile pana vineri, 15 decembrie, la pranz. Dupa ce validam candidatii, dam drumul votarii si va lasam sa decideti cine va castiga titlul de Utilizatorul Anului 2017. Pe data de 3 ianuarie 2018 votarea se va opri si ulterior vom anunta si castigatorii.

In plus, anul acesta o sa avem alte doua premii speciale pentru voi: premiul pentru cel mai activ nou membru TPU (care s-a inscris in comunitate in anul 2017 si are cele mai pertinente raspunsuri) si premiul de onoare TPU (castigatorul va fi ales de Echipa TPU pe baza intregii activitati de pe site).

Premii:

Premiu Utilizatorului anului 2017: 100 monede

Premiu Cel mai Activ Nou Membru TPU: 50 monede

Premiu de Onoare TPU: 50 monede

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

UPDATE: In urma voturilor voastre am desemnat Userul  Anului 2017: andreia67. Felicitari, draga noastra!

Premiul de Onoare TPU ii apartine lui RAY, pentru activitatea sa intensa in comunitate, iar premiul Cel mai Activ Nou Membru TPU ii revine lui Donsavas, care in mai putin de 1 an a adunat peste 1500 raspunsuri.

Felicitari tuturor!

89 răspunsuri:
| Xela90 a răspuns:

Nimeni laughing

| DoarAlin a răspuns:

Il votez pe RAY.

| TPU.ro explică:

Multumim pentru votare, am afisat castigatorii in cadrul postarii de mai sus, alaturi de rezultatele tuturor. Un an nou fericit!

| RAY a răspuns:

Felicitari lui andreia67, multumesc tuturor celor care m-au votat si celor care nu m-au votat, va multumesc pentru sustinere, cel mai important este ca scopul acestui site sa fie ajutorul resiproc dar si respectul pentru regulamentul TPU
https://www.youtube.com/watch?v=Zi0RpNSELas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine ca andreia67 a castigat, desi destul de strans cu RAY (cat pe ce, dar bine ca n-a iesit).

Premiul de onoare il meritau doamnele ardnaxur1961 sau alessia5158, care au contribuit cu adevarat la calitatea TPU de ani de zile. Si multe intrebari chiar au depins de raspunsurile dumnealor, iar din ce stiu ambele sau macar una din cele doua doamne sunt (foste) cadre didactice. Pe cand RAY doar se plictiseste dand din click pe TPU la intrebari de duzina.
Trebuia sa faceti un premiu de Activitate Intensa si atat. Acolo se incadreaza RAY.

Uitati-va la el cum abureste pe toata lumea cu ajutorul si nu stiu ce regulament de toata gluma! Regulament pe care el il incalca constant la cum scrie de agramat, lucru care vi s-a semnalat de nenumarate ori!
L-ati rasplatit pe RAY doar pentru ca va umple de raportari la Contact cu cine-l deranjeaza.winking De aia i se cuvine lui onoarea?

Desi nu o sa divulgati voturile individuale - veti vedea ce useri il pot vota pe RAY si ce useri ar vota-o pe andreia67. Va asigur ca sunt doua jumatati de TPU. Din fericire a castigat jumatatea buna de TPU, adevarata jumatate care crede in ajutor si regulamentul TPU si ce mai spune RAY, dar el nu respecta nimic de acolo. Este la fel ca in politica. Minciuni multe si fapte putine.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru TPU.ro):

Ma astepam la postare separata! nNu stiu cati au vazut ca DEJA s-a afisat si vor veni intrebarile cu,, Cine a luat acele titluri''?

| RAY a răspuns:

FreeAds din nou isi repet,vreau sa vad asa zis raspunsuri nefolositoare,eronate,ca tot asta repeti de ceva timp,dar zero dovezii,vreau sa vad dovada aia, sunt foarte curios,scrii acolo ca cica raspund la intrebari de duzina, eu cred ca orice intrebare e importanta pe TPU, ai uitat ceva, eu am nominalizato pe andreia la titlul userul anului, deci ce jumatati visezi, din moment ce eu am nominalizato

| xDAVIDx19 a răspuns:

EU

| SkittlesP a răspuns (pentru xDAVIDx19):

Sa nu uitam ca majoritatea comunitatii TPU ajuta cate putin.
Si nu ar trebui sa te votezi pe tine, e prea ''selfish''.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Premiul de onoare la RAY? ce gluma buna. Intrebarile si raspunsurile lui numai onoare nu au in ele

| RAY a răspuns:

Jumatate din TPU e angy, ramom, free ads cool.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ramon2473):

Ce premiu bre?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ramon2473):

Eu nu am castigat nica

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ramon2473 si eu sunt complet de acord ca contează calitatea nu cantitatea, acel campion sa fie cel care a primit cele mai mute fundite si voturi pozitive(fara categoria conversatii, trivia si amuzante ), nu care are cele mai multe răspunsuri, iar userul anului sa fie cel care a primit cele mai multe fundite sau voturi pozitive, dar trebuie apreciat efortul fiecărui user care încearcă sa ajute

| Fatamuntilor a răspuns:

Cele mai multe fundite si voturi pozitive pentru Userul Anului? Rad, rad, rad. Fain asta!
Toata lumea stie ca sunt useri cu conturi multiple, isi acorda singuri funde si voturi, pana si daca sunt descoperiti voturile/ fundele merg.Am vazut funde acordate la primul raspuns sau acordate eronat.Asta pica.
Mai degraba pe baza monezilor
Sau se implemeteze o metoda sa se voteze pe baza votului unic de un singur cont
Aveti un an la dispozitie pentru a gandi ceva destept, unele idei prezentate mi se par bune!

| RAY a răspuns:

Fatamuntilor banare pe ip,clasa de ip, placa de rețea si problema se rezolva, cine are cel mai bun raspuns castigator la o intrebbare sa decida cel care a pus intrebarea nu altcineva, nu consider ca timp de un an ai face si asta si scapi asa usor, sa fim rationali

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Vorbesti prostii. Eu am luat premium acum 3 ani si nu am niciun cont duplicat. Frustrare mare.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru suntserios):

Stai linistit ca nici nu ma gandeam la tine.
Imi vine greu sa cred ca sunt peste un milion... sau cate conturi or fi ca sunt unice.
Si ma refeream la cei care voteaza
S-a recunoscut aici pe site ca sunt useri care au mai mult decat un cont, sunt useri avertizati pentru conturi multiple.
Imi pare rau ca ai inteles attlceva!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Liviu

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Normal

| HadesSs a răspuns:

Ray

| Fatamuntilor a răspuns (pentru HadesSs):

Pffff,prea tarziu, poate la sfarsitul acestui an la urmatorul mandat!

| HadesSs a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pffff laughing