| anonim_4396 a întrebat:

1. Ce a fost pe 25 decembrie 1897?
2.Este posibil in America Latina ca un barbat sa se casatoreasca cu sora vaduvei sale?
3. Unele luni au 31 de zile, altele doar 30.Cate au 28 de zile?
4.Primeste un paznic de noapte daca moare ziua pensie?
5.Ai chibrite si intri intr-o camera intunecata in care se afla o lumanare, o lampa de petrol si un cuptor. Ce aprinzi prima data?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Delight, n-ar trebui sa se puna asemenea intrebari in primul rand. E plin internetul cu testul ala ca fel cum e plin cu raspunsuri la intrebari de genul cine a fost primul om pe luna, dar care tot se pun pe TPU. Sincer, as prefera sa vina cineva cu o ghicitoare sau o intrebare la care sa nu ii gaseasca jumate din TPU raspunsul pe net.

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......ul-vostru/

si eu am intrebat... odata;))

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde unde si pentru cine - in 1897 - undeva in crestinism - era Craciunul.
"Fantoma mea iubita" - poate sau daca suntem la "Mesaje de dincolo", oricum in plan fizic este imposibil, pentru ca omul este mort.
Toate lunile au 28 de zile.
Dupa ce moare nu vad cum ar mai primi-o, totusi s-au mai vazut cazuri de morti tinuti in dormitor cu lunile, doar pentru pensie pentru urmasi (dar bineinteles pensia nu era ridicata de mort).
Chibritele sunt primele...

HepHap
| HepHap a răspuns:

1. Craciunul.
2. Nu, barbatul a murit.
3. Toate, unele insa mai au cateva in plus
4. Mortii nu iau pensie
5. Chibritele.

| Jonsdottir a răspuns:

1.craciunul
2.nu,pentru ca barbatul a murit
3.toate au 28 de zile dupa care e treaba lor cate mai adauga tongue
4.nu,pentru ca mortii nu iau pensie
5.chibrituriletongue

| MisterKat a răspuns:

1. Craciunul.
2.Nu stiu. (dar cred ca da., oricum daca raspunsul aici e gresit. inseamna ca nu degeaba am fost blond cand eram mic laughing )
3.Toate au 28 de zile.
4. Nu primesc mortii pensie.
5.Chribitele.

| MonicutZZa a răspuns:

Pe prima n-am priceput-o. La a doua, ar insemna ca el sa fie mort daca sotia lui e vaduva. Nici pe a treia n-am priceputo. La a treia cred ca sunt cuvintele dezordonate. Ar fi cam asa : "Primeste pensie un paznic de noapte daca moare ziua?" sau cam asa ceva exista mai multe posibilitati. A 4a e cea mai simpla. Aprinzi chibritele.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cui vrei sa ii verifici IQ-ul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N`ar trebui sa premiezi, ca eu stiu testul asta cu intrebari. l`am facut si eu acum ceva timp si cand greseam se afisau rasp corecte[si poate ca hephep le-a aflat]

Ia uita`te :

http://www.2angelofdeath.3xforum.ro/......ai_Comic_/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Criticul nu vreau sa verific IQ-ul nimanui, eram doar curioasa ce raspunsuri o sa datiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Delight are dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La intrebarea numarul 5: eu as aprinde mai intai chibritele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chibritul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Craciunul, nu, da, chibrite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lampa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai ar trebui sa-ri aprinzi cribitul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chibritul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aș aprinde o lumanare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce a fost pe 25 Decembrie 1897?

| raoulalexis a răspuns:

1. Ce a fost pe 25 decembrie 1897?
R: craciunul ca in fiecare an

2.Este posibil in America Latina ca un barbat sa se casatoreasca cu sora vaduvei sale?
R:nu

3. Unele luni au 31 de zile, altele doar 30.Cate au 28 de zile?
R:toate

4.Primeste un paznic de noapte daca moare ziua pensie?
R:nu

5.Ai chibrite si intri intr-o camera intunecata in care se afla o lumanare, o lampa de petrol si un cuptor. Ce aprinzi prima data?
R:chibritul