| BobTheCat a întrebat:

Care este cea mai interesanta farsa la telefon pe care ati facut-o sau la care ati fost martori? Eu am o poveste destul de buna!

Inainte de toate, vreau sa mentionez ca nu am fost implicata, ci doar am fost martora. Deci, la scoala, niste colege s-au gandit ca ar fi o idee "geniala" sa sune numere random de pe OLX si sa "trolleze" niste oameni (cam pueril, dar ce sa le faci?). Astfel, o colega (o vom boteza Maria), a cautat anunturi pentru custi de animale si a sunat la un numar. O sa incerc sa redau conversatia cat mai corect:

M: Buna ziua! Dumneavoastra sunteti domnul cu cusca?
D: Buna ziua! Da, eu sunt.
M: A, perfect! Imi puteti spuna cat costa, va rog? Am uitat pretul.
D: (cu o voce cam suspiciosa, zice pretul)
M: Si credeti ca ar fi buna pentru un om...stiti, pentru un copil?
D: Oh, da, in special pentru tine! (Trebuie sa recunosc, replica domnului a fost GENIALA)
M: Ma scuzati, e pentru sora mea, ma cam everveaza.
D: Ba nu, eu cred ca ar fi buna pentru tine!
M: Ma faceti caine?
D: Da! (si inchide telefonul)

Voi ce alte povesti interesante mai aveti?
Toate bune! happy

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand eram copii faceam o gluma veche dar la moda pe vremea aceea
sunam de la un telefon public fix de acela cu cartela (nu cred ca stiti voi adolescentii de acum acel telefon, pentru ca nu ati prins acel tip de telefon)

-sunam la un nr. de telefon la intamplare (formam numere fixe pana raspundea cineva!)
si cand raspundea cineva
eu ziceam:
-buna ziua/seara (dupa caz), il caut pe domnul vasile!
cel care era apelat:
- este o greseala!
eu:
-ok, ma scuzati!

dupa 2 minute sunam din nou catre acelasi numar

eu:
-buna ziua!
cel apelat:
-buna ziua
eu:
-sunt vasile, m-a cautat cineva?
de aceasta data, cel apelat, fie injura fie inchidea!winking

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

E o gluma clasica, dar destul de funny! laughing

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Cand aveam eu 10-12 ani era la modawinking
acum pare rasuflata stiu! laughing

| MistarGoGu a răspuns:

Cu niste colegi in liceu sunam pe la restaurante din Brasov *( de acolo sunt ) si ma dadeam arab *( imit bine voce de arab vorbind romana ) si ziceam ca vreau sa organizez un party pentru niste prieteni care vin in Romania!
Ceream la masa tot felul de tîmpenii :
Stafilococ auriu la grătar *( ala este un microb multi nu stiau de asta! Destul de Grav! )
Salata de talpa de Macac *( o specie de maimuță )
Pulpe de cămilă in sos de Salmonela *( la fel un microb )
Rondele de Piton la gratar *( specie de sarpe )

Ne tavaleam de ras cat de fraieri erau aia care răspundeau unii chiar erau bucătari!

| BobTheCat explică (pentru MistarGoGu):

Vaiii, serios? As vrea sa am curajul sa fac asta laughing (dar mi-e teama ca poate oamenii aceia suna la politie, si atunci e nasol). Oricum, e o idee destul de interesanta! happy

| MistarGoGu a răspuns (pentru BobTheCat):

Pe vremea aia *( anii 90 ) sunam de la telefoane publice cu cartele care se cumpărau cam la " liber " fara acte! Plus ca nu sunam de la acelasi telefon! Intreaba de părinți poate isi amintesc poate chiar mai au prin casa cartele vechi de telefon public! Nu se deranjează nimeni la asa ceva maxim iti închide telefonul in nas sau te trimite " la origini " in loc călduț si umed *, *(pasarica mamei )!

| BobTheCat explică (pentru MistarGoGu):

Aaa, are sens acum! happy Poate o sa fac asta cand gasesc prieteni cu care sa sun, o sa tin cont. Multumesc de raspuns!

| MistarGoGu a răspuns (pentru BobTheCat):

Acum nu prea mai găsesti din alea publice si nici cartele vorbeam de anii 90! NU va recomand sa sunați de pe mobil mai ales cartele de abonament! Poate astia mai bătrâni sa aiba cartele de mobil cumpărate de mult cand nu se vindeau cu C.Identitate! Eu sunt cam de mult plecat din Romania nu stiu cum mai este treaba pe acolo cu cartelele de mobil!

| BobTheCat explică (pentru MistarGoGu):

Mi-am dat seama, ma refeream ca poate voi face respectiva farsa candva laughing

| MistarGoGu a răspuns (pentru BobTheCat):

Baftă! Daca totusi dai de unul mai " al Dracu " amenda o plătesc părinții si pana la majorat te lipsesti de banii de buzunar! Glumeam!

| BobTheCat explică (pentru MistarGoGu):

Sa speram ca nu!