| JackieSue a întrebat:

1.Cine a aparut primul? Oul sau gaina?
2.De 4 ori in saptamana, o data in luna si niciodata in secol.
3.Au fost adunate impreuna 7 stogulete de fan si inca 11 stogulete.Cate stogulete s-au format?
4.Pe o casa sunt 4 cosuri de fum, pe casa vecina-trei, iar pe casa urmatoare-doua. Ce obtinem in rezultat.
5. Ce e mai greu? Un kg. de plumb sau unul de aluminiu?

NOTA: toate sunt intrebari capcane. Primul care raspunde corect la cel putin 4 intrebari va fi "premiat"cu o medalie de la mine. Daca cineva va fi pe aproape la un raspuns atunci voi anunta si o sa mai poata sa mai dea inca un raspuns. Dupa aproximativ 16 raspunsuri primite o sa va zic raspunsurile corecte.

Răspuns Câştigător
| BluePuff_3062 a răspuns:

1. Oul
2.Litera A
3. Un stog mare.
4.6
5.Sunt egale.

Am 11 ani, nu te astepta la mai mult tongue

19 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

1.pai Dumnezeu a creat gainahappy
2.ai dreptate laughing
3. unu mare
4. fum
5.sunt la fel de grele k doar aman2 cantaresc 1 kglaughing

| JackieSue explică:

2/5 pentru ELEnu stiuKA
Iar la intrebarea nr. 4 zicea ce obtii in rezultat? Tu ai zis 6.6 ce, mai exact?

| JackieSue explică:

Nu stiu ce s-a intamplat cu ele nu stiu ka....am scris elenu stiuka

| JackieSue explică:

In fine! Nu stiu ce are...am scris corect numele tau...SoRRY

| JackieSue explică:

Cica menstruatia rolling on the floor... e o intrebare capcana laughing

| JackieSue explică:

Raspunsuri corecte:
1. Oul-pentru ca am intrebar -primul- nu prima.
2.litera a
3. o stogulete, s-a format un stog mare
4. obtinem fum
5.1 kilogram de orice = 1 kilogram de orice altceva.
1 kilogram de plumb = 1 kilogram de aluminiu, deci ambele sunt la fel de grele

| Mya a răspuns:

1-omul
2-?
3- 711 laughing
4-o numaratoare inversa/432/9 confused sau...cineva care se uita de la distanta si vede tot mai putine big grin
5-am sa-ti zic dupa ce voi incerca sa carhee hee

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) oul de reptila
2) litera "a"
3) 18
4) 4
5) Aceiasi greutate

| Zâmbărici a răspuns:

Prima intrebare-oul
a doua intrebare-nu stiu
a treia intrebare-7
a patra intrebare-6
a cincea intrebare-egale

| Zâmbărici a răspuns:

Nuuuu este diminutivul de la elena-elenu stiukalaughinglaughing

| Zâmbărici a răspuns:

Mi-am schimbat usernameul cas a nu se mai inteleaga altcevalaughinglaughinglaughinglaughinglaughingrolling on the floor

Laur
| Laur a răspuns:

1. cocosul (dadea cu un ou dupa gaina, intr-o cearta de-a lor) tongue
2. litera a
3. 18 (?)
4. o casa cu 1 cos? (fara cos nu se poate numa daca n-are soba) tongue
5. egale (oldie)

| Notme a răspuns:

1. oul
2. menstruatia
3. 7 stogulete
4. 6 fumuri laughing
5. sunt egale

| beautykillls a răspuns:

1. oul zic eu

2.litera "a"

3. 1

4.Nu este prezenta intrebarea.

5. sunt egale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oul
nu stiu
niciunul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca prima data a aparur oul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Gaina;
2.Litera A;
3. 18 Stogulete;
4. 9 Cosuri cu fum;
5. Sunt egale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaina a aparut prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kilogram de plumb si kilogram de aluminiu e aceiasi greutate