| anaconda619 a întrebat:

Am nevoie de cateva bancuri amuzante dar fara prostii si fara bancuri seci
sa fie super amuzante bine. funda celui mai amuzant

Răspuns Câştigător
| Satisfaction a răspuns:

Profesorul se straduieste sa lamureasca elevilor proverbul"Drum cel mai scurt e cel mai bun"

-Tata zice ca nu-i asa, spune un elev.

-Zau? Si ce meserie are tatal tau?

-Sofer de taxi!

-Dragule, mi-am cumparat pantofi. Uita-te, ce frumosi sunt.Parca ar fi 2 luntrisoare.

-Judecand dupa pret, parca ar fi 2 salupe cu petrol.

Frizerul isi intreaba clientul:

-Cum sa va tund ca sa fiti multumit?

-Gratis!

-Mama pot sa fiu pedepsita pentru ceva ce nu am facut?

-Sigur ca nu

-Deci nu poti sa ma pedepsesti pentru ca n-am facut curat in camera mea?

Stewardesa catre un pasager:

-Doriti cina?

-Ce pot sa aleg?

-Da sau nu.

Un copil de pe strada isi striga mama:

-Maaaamaaaa

Mai tare:

-Mamaaaaaaa

Apoi si mai tare, starnind toti vecinii la geamuri:

-Mamaaaaaa!

La fereastra apare intr-un sfarsit mama copilului:

-Ce s-a intamplat?

-Cheama. l pe tata!

Un cowboy opreste la un salon si comanda un whisky. Dupa cateva minute se aude o voce:"Vezi ca iti ia calul". La care acesta iese nervos afara, insa calul era la locul lui.Intra in bar, scoate pistolul si trage in cel ce a vorbit. Dupa alte cateva minute, se aude iar"Vezi ca iti ia calul". Iese iarasi, dar calul era la locul lui.Intra, scoate pistolul si trage in cel care a vorbit, la care barmanul:

-Terminati ba cu sahul vostru, ca ne omoara aste pe toti!

Un ardelean statea rezemat intr-o bata, la marginea unui drum.Pe langa el trece un vecin si-l intreaba:

-Ce faci bade? Stai si cugeti?

-Ba, numa` stau...

2 indragostiti, pe o banca in parc:

-Iubitule, cand o sa ne casatorin o sa avem 2 copii, o fata si un baiat.

-Dar de unde stii?

-Pai, amandoi sunt la mama, la tara!

9 răspunsuri:
| Cherisheverything a răspuns:

Un om avea un cal si calu' nu avea nimic impotriva.

| Marcella a răspuns:

Doua prune se plimbau pe linia de tramvai... La un moment dat, apare tramvaiul si o calca una dintre prune.
La care, cealalta spune:
- Haide, gem!

| cat a răspuns:

Dupa o aventura de doua luni, o tanara il întreaba plina de emotie pe iubitul ei:
- Cand o sa ma prezinti rudelor tale?
- Draga mea, deocamdata e imposibil. Copiii sunt la tara, iar nevasta-mea e plecata intr-o delegatie!

Mamico, nu pot sa dorm! Spune-mi, te rog, o poveste!
- E trecut de 1 noaptea. Las ' ca vine taticulimediat si cand o sa-l intreb pe unde-a fost, o sa ne spuna el o poveste!

Sotul asteapta langa salonul de infrumusetare. Dupa un timp indelungat iese de acolo sotia sa... El se uita la ea, respira adanc si spuse : Bine, macar ai incercat!

| Satena_D-soara_1991 a răspuns:

Femeia către bărbat:
- Bărbate astăzi vreau să mă duci într-un loc scump.
- Ce zici de benzinărie?
laughing.
-Mamă eu ies afară.
- Cu prietenii?
- Nu mă, cu duşmanii.

-Aloo, Poliţia sunt sute de morţi aici!
-Stai calm, unde eşti?
- La cimitir. =).

-Bună ziua, daţi-mi capul acela de porc, de acolo.
- Domnule. Aia este o oglindă -.-.

-Iubitoo, astăzi cinăm afară!
- Ţi-ai găsit servici?
- Am pierdut casa la poker.

- Ce beat ai fost aseară.
- Neaa. Deloc.
-Serios? Mi-ai luat hamsterul şi l-ai aruncat pe geam spunând ' Pokemon, Ridicăte '.
Ok, astea au fost :*.

| Al3x2010 a răspuns:

Cum omori un strut? Il speri pe ciment(atunci cand e speriat strutul baga capul in pamant)

| danadanuta99 a răspuns:

In categoria bancuri seci http://www.bancuri-glume.org si glume scurte

| maia_4240 a răspuns:

Care i cel mai prost bula nuta sau cuta? zice bula cuta zice cuta bula de ci cel mai prost e nuta ca o tacut deci cel mai prost dntr pitici lu alba ca zapata e mutulikaa>>>

| qgrawb a răspuns:

Sotia mea mi-a spus aseara s-o duc intr-un loc unde nu a mai fost.
Eu i-am zis:
-Ce zici de bucatarie

| Popenciuc_Gabriel_1998 a răspuns:

Uite un bancc doi politisti stau de vorba _ba eu am sa ajung in cartea recordurilor _cum asa? _poi am primit un pazzle pe care scria intre 6 is 3 ani dar eu am reusit sa il fac intr-un an