| alex555 a întrebat:

Sa ne amuzam!
Cum credeti ca au ajuns unele animale asa si de ce:
- zebra cu dungi
- girafa cu gatul lung
- elefantul cu trompa asa lunga?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Un mic pui de felefant se plimba prin padure si saracul nu gasea nicaieri ceva de baut si uitea asa amarat amarat a ajuns la o mica fanta. Mirosul apei il atragea dar nu putea ajunge la ea. A inceput sa intinda nasul si l-a intins si la intins (mirosul apei prospete il imbia, iar pofta ii crestea) pana cand a simtit cum gustul placut de apa proaspata si rece ii intra in organism. Dar ce sa vezi cand a terminat de baut nasul sau se alungise si astfel nu mai avea un nas mic si bont ci un nas mare si lung - o trompa frumoasa.

12 răspunsuri:
| Danut4 a răspuns:

Zebra circula pe strada cand a calcat-o un camion si a facut-o plata apoi a trecut peste ea un alt camion cu vopsea neagra si o cutie de vopsea a cazut pe ea si a facut-o neagra si apoi a calcat-o un alt camion cu vopsea alba si o cuti cu vopsea a cazut pe ea si a majit-o cu pete albe, iar din cauza ca lumea a calcat pe ea a intins toata vopseua si au facut numai dungi albe si negre pe ea

| fluturas a răspuns:

Ee asta'i tema aia a ta la engleza laughing

asei? laughing

| cioko19 a răspuns:

Buna!

De ce nu iti pui tu imaginatia in aplicare? De ce vrei ca altii sa gandeasca in locul tau? Si tu ai creier, trebuie folosit, nu sta acolo degeaba!

TPU, nu este un site unde sa-ti pui temele si altii sa le rezolve, imi pare rau. Raportat.

| cioko19 a răspuns:

" Sa ne amuzam"? ai schimbat titlul temei tale, off off.
Ce nu fac copii din ziua de azi sa aiba cumva scrisa tema la engleza.
Jalnic.

| M.madallina a răspuns:

-De ce are girafa gatul lung? -Ca sa-i ajunga la cap!

| M.madallina a răspuns:

De ce are zabra dungi?-pentru ca la magazin nu mai aveau buline!

| vladutz00 a răspuns:

Girafa are gatul lung pentru ca intr-o zii o cazut intr-o groapa adanca si pe marginea ei era un copac. Ea si-a prins capul de o creanga si gatul i s-a lungit si dupa aceea sa catarat pe gat si a ajuns sus, De aceea are girafa gatul lung. Zebra are dungi pentru ca intr-o zi plictisita zebra se plimba plictisita pe langa animalele plictisite. oar 2 animale nu erau plictisite. Una vopsea la o casa gardul in alb si alta vopsea gardul in negru. Zebra plictisita, ea era rosie, s-a dus la cel care vopsea gardul in negru si la ajuta, ins o cutie de vopsea a cazut pe ea, cel care vopsea casa in alb i-a facut o farsa, si a devenit alba. S-a dus si la cel care vopsea in alb, l-a ajutat si cel care a vopsit casa in negru i-a facut o farsa. Zebra s-a spriat, dr data aceata cand a vazut cutia de vopsea venind spre ea si a s-a ascuns dupa niste gratii care erau asezate intamplator acolo si vopseaua a trecut prin locul liber de la gratii, Si asa a evenit zebra cudngi albe si negre.big grin Sper sa va placa

| angella1972 a răspuns:

Zebra ere un cal care s-a bronzat printre crengi, girafa si-a prins capul intr-o capcana si a tras... a tras... elefantul -ti-a zis frumos daniela

| kitty_8919 a răspuns:

Zebra are dungi pentru ca intr-o zi statea intinsa pe trecerea de pietoni si atunci revobseau dungile treceri si nu au observat zebra si au dat-o si pe ea cu vobsea alba..si de atunci este in 2 culori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zebra are dungi pentru a se intinde la coltul strazi pe asfalt iar noi pietonii sa ai putem face masaj(mai mult e un calcat in picioare)hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adaptare la mediu.

de ce au oamenii urechi, nas, gura, 2 picioare, 2 maini un si un singr cap?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni copii cred ca tema se face nu mai pe calculator cei care stiu o fac dein mintea lur cei care nu stiu e mai usor sa o faca de pe calculotor