| anonim_4396 a întrebat:

Am revenit cu povestea(sau ma rog, o parte din ea) nu e scurta, deci sper sa aveti rabdare sa cititi!
De altfel, e prima data cand fac asa cevarolling on the floor so...fiti blanzi va rog big grin

"Crima"

Afara ploua, toti elevii asteptau cu nerabdare sa treaca mai repede ora de Matematica, fiind si ultima ora.
Unii priveau cu dispret pe geam:
-Daisuki: Iar ploua!
-Copac13: Nu-i bai, mie imi place cand ploua
-Daisuki: Cum sa-ti placa ploaia…vreau sa iasa soarele, sa ies pe afara…iar o sa trebuiasca sa stau in casa.
Profesoul le facu semn sa numai vorbeasca. Mai erau 10 minute pana sa se sune si dintr-o data da navala pe usa, Dantellion, plin de sange si ud leoarca, alb la fata(parca vazuse o fantoma).
Imediat toti au inceput sa tipe, toata lumea panicata (toti credeau ca este ranit)
Profu’ de matematica, panicat (intr-o oarecare masura) il ia la intrebari pe Dantellion:
-Danttttellion ce ssse intampla?
-Aaa m… a murit!
- Cine a murit?
-Doub, era intinsa pe jos…si m-am dus sa o ajut, era injunghiata! Insa era prea tarziu, a murit in bratele... mele.
Unii au amutit, Depress, Zombisor, Zombalaul si altii au inceput sa planga cand au auzit ca Doub murise. In spatele clasei, cu privirea in jos, mormaii cineva:
-MadPotato: mdea si de ce o avea saracutu' camasa sfasiata.
Profesorul il lua pe Dante si-l du la Infirmerie deoarece il lua cu lesin, ca mai apoi sa anunte politia. Imediat cum a iesit profesorul din clasa, toti elevii, au inceput sa susoteasca(intr-un mod isteric):
-BestKiller: Ba ratatilor, numai tipati, e posibil sa avem un criminal in liceu…si voi tipati ca niste idioti.
-SweetGirl: Ba termina ca nu e niciun criminal, mie imi e frica, termina!
-Depress: Deci nu e adevarat, nu are cum sa fie adevarat..nuu, visez sigur, Doub n-a murit, nu se poate!
-Endoryus: Taceti in pana mea, fatalailor! Am citit eu undeva ca nu se stie daca e vorba de un criminal, decat dupa ce vin Criminalistii sa investigheze…asa ca taceti, poate s-a sinucis fata!
-Depress:Bai idiotule, tu te auzi? cum sa se sinucida Doub a mea?
-BestKiller: Ba! Wtf, imi lipeste cutitul!
-Zombalaul: Termina ma cu glumele tale.
-Zombisorbig grina, termina cu glumele astea de prost gust.
-BestKiller:Ba, pe bune…imi lipseste briceagul!
-Copac13: Asta chiar vorbeste serios!
Din spatele clasei, striga rockerita clasei:
-Imperatrix: Ma doare undeva ca murit Doub sau nu, ca e vreun criminal sau nu! Eu am plecat acasa.
In momentul ala, intra pe usa o tipa dura dar cu un aer misterios, cel putin la prima vedere, si zise:
-Killy:Buna ziua, numele meu este Detectiv Killy si ma aflu la conducerea acestei anchete.Am rugamintea la voi ca nimeni sa nu paraseasca liceul, pana nu va voi lua cate o declaratie fiecaruia.

*Ce parere aveti? sa mai continui? sunt praf?

37 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Madpotato aka Agatha Christie loveste din nou

| LePotato a răspuns (pentru Pricked):

N-am citit nici macar o carte de la Agatha Christielaughing

| Pricked a răspuns (pentru LePotato):

Semaiintampla3:

| Doub a răspuns:

Ammm muriiitt? Euuuu?
Oricum, fain, îmi place.laughing)

| Doub a răspuns (pentru Doub):

Genial.laughing)

| LePotato a răspuns (pentru Doub):

Sorry sad

| Doub a răspuns (pentru LePotato):

N-are nimic.laughing

| RainmakerX a răspuns:

Fain de tot.Personajul dintr-o poveste de la T/A care mi-a placut cel mai mult este BestKiller prezentat de tine.Pare atat de real.
Singura obiectie?
De ce Doub? Mereu moare cel mai simpatic la inceput? T_T
Se vede ca ii cunosti pe cei de la T/A. Juri ca sunt ei cei care vorbesc! Felicitari! big grin

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

Asta e si ideea, trebuia sa fie un soc, o adevarata drama...deci nu putea muri Copac spre exemplu...ca n-avea cum(odata ca e copac si 2 ca nu parea asa tragic).

Nu stiu daca ii cunosc asa binethinking

Mersi oricum big grin

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

Mi-ai facut ziua frumoasa cu raspunsul asta! Atat de tare si de adevarat! Crede-ma, ii cunosti. Mi-au placut enorm.Cel putin Imperatrix si Killer au fost geniali!

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

"Mi-ai facut ziua frumoasa cu raspunsul asta!" Serios?laughing)

Mersi manbig grin

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

Cu placere! Chiar mi-a placut mult! Astept partea a 2-a. Sper din suflet sa nu fiu eu acela care a ucis-o pe Doub. (Daca se poate)

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

Deja e scrisa (cel putin in mintea mea) deci chiar daca esti tu sau nu, nu prea am ce face big grin

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

De ceee? De ceee Kata1yn? Cum ai putut s-o omori pe Doub raule? T_T
Glumeam!
Abia astept sa vad ce urmeaza...
Bafta!

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

Mersibig grin

| KillMePlease a răspuns:

încă un #like

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

big grin

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

,,pune nexxxtttttt" (citat de pe wattpad)

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

laughing))))

| SergiuBoss11 a răspuns:

Dar in spatele clasei mai era un elev,dormea.
"-Cum poti dormi intr-un moment ca asta, esti nebun?"este intrebat elevul de catre unii din acestia
"-Pai, a inceput MadPotato sa faca povesti"
-"Aaaa, deci nu-ti plac?"
-"Ba da, tocmai de asta incerc sa visez continuarea"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau de Doub, dar ai interpretat foarte bine pe Endoryus, Killeroiu si cu mine.
Prea smechera povestea.

Vreau partea a 2a.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista deja partea a 2a si a 3a laughing), o sa o impart in mai multe "parti" ca sa nu stati sa cititi romane.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Te astept cu ele.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil partea a II a tot azi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai ca e tare. continua.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi.

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Criminalul e Sergiu, da?

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar te astepti sa-ti raspund la intrebarea asta?rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Ma lasi in suspans a?

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, te las?

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Pai cam asa vad laughing

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mă doare undeva dacă mai continui sau nu.
Continuă.