| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am scris odata o legenda!

Legenda unui televizor nebun!

Era odata un televizor vechi si prafuit.Acel televizor era asezat pe o masuta de lemn, langa un fotoliu stricat.Pe acel fotoliu stricat, statea adesea un mosneag cititor de ziare caruia ii placea sa se joace cu unghiera, sa rontaie seminte si sa se uite la meciuri de fotbal.Intr-o zi mosneagul atipi in timpul unui meci important de fotbal.Mosneagul incepu sa sforaie si sa injure in somn.Trecura cateva minute, lumina din camera incepu sa palpaie, iar televizorul merse un pas in fata.Cablul care era infipt in priza se desprinse din fundul televizorului.Vazand asta, televizorul innebunii, trase entuziasmat cablul din gura prizei si incepu sa sara besmetic coarda pe masuta.Mai apoi, televizorul cobori pe podea sa sara coarda si in alte parti ale casei. Legenda spune ca televizorul nebun sare si astazi coarda in casa mosneagului.Saritul coardei a devenit o obsesie dementa pentru televizor.

Ce parere aveti despre legenda pe care am scris-o odata.

8 răspunsuri:
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Fake. televizoarele nu merg atunci când sunt scoase din priză

| RAY a răspuns:

Misto povestea

| Mayhem666 a răspuns:

Intrebarile tale mereu ma fascineaza. Mai spune day dreaming applause

| Edisor27 a răspuns:

E destul de faina

| an0therkid a răspuns:

Thumbs up

| TURB0X a răspuns:

As vrea sa aud legenda in care Chiftelutacrocanta nu mai pune intrebari pe TPU.

| Eroare404 a răspuns:

Dar mosneagul ce mai face? happy

| Fredi69 a răspuns:

Nu am inteles nimic, dar a fost interesant