| Trinitas a întrebat:

Azi tot universul meu si toata perceptia mea asupra lumii a fost data peste cap. De acum ma macina o problema uriasa, de domeniu filozofic la care nu cred ca voi gasi vreodata raspunsul.
Este vorba despre faptul ca de la gradinita pana-n colegiu ni s-a reamintit de n'spe mii de ori ca animalele care se inmultesc prin pui se numesc mamifere. Dar azi am descoperit ceva socant: ca oricat au pus accent pe mamiferele alea, nu ni s-a spus si noua macar o data cum se numesc animalele care se inmultesc prin oua. Cred ca e o conspiratie la mijloc.
Daca imi puteti spune cum se numesc animalele ce fac oua va voi fi etern recunoscatoare, va voi pomenii in toate rugaciunile, betiile si va voi da si un kil de ceapa bonus.

6 răspunsuri:
| DaVà a răspuns:

Păsărici...sau mai simplu p**de

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se numesc "ovipare".

| ViezurE a răspuns:

Şi ornitorincul e mamifer şi face ouă.

| lipitoOarea a răspuns:

Ummmm...thinking/...ouafere?( o iubesc pe mama robotelului)

| Adredemesconf a răspuns:

@ViezurE ăla e o excepție cică laughing.

| GroparuVesel a răspuns:

Iti zic eu: Cataloagele sunt vorbite intre ele cu cartile ca sa nu ne dea un cuvant simplu ca ovipare de invatat, ci sa ne reaminteasca de n'spe mii de ori ceea ce noi nu stim deja...Astept ceapa la adresa: Casa in care locuiesc, Orasul in care m-am nascut.big grin