| Michaela89 a întrebat:

Bancuri cu Romania(parlamentari, presedinti, oameni).

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

Bancuri :: 2444 : Prima experienţă

Bancuri :: 2366 : Cinste românească

Bancuri :: 2291 : Un caz singular

Bancuri :: 2192 : Trai decent

Bancuri :: 2009 : Stare de veghe
Un parlamentar iese agale din sala de şedinţe şi se întâlneşte cu un coleg din opoziţie, care se plimba pe hol. Parlamentarul se uită un pic mirat la colegul lui:
- Cum, nici tu n-ai somn?

Bancuri :: 2003 : Schimb de locuri
Un avocat îl scapă de toate acuzaţiile pe un politician corupt, după care îi trimite acestuia o notă de plată foarte mare. Politicianul îi scrie înapoi:
- Domnule avocat, onorariul dumneavoastră este cam ridicat. Se pare că aţi uitat că eu sunt şarlatanul, nu dumneavoastră.

Bancuri :: 1867 : Parlamentul subteran
Un ţăran vede pe şosea o maşină izbită de un copac. Se dă jos din căruţă, şi se apropie de maşină.
- Bade, ajută-ne şi pe noi, zice cu greu un bărbat din maşină. Suntem toţi parlamentari şi o să te ţinem minte.
Ţăranul nu zice nimic, se duce la căruţă, ia din căruţă o cazma şi se apucă să sape o groapă adâncă. Termină de săpat, îi scoate pe toţi parlamentarii din maşină şi-i aruncă în groapă, unii peste alţii. După ce astupă groapa cu pământ, merge la cel mai apropiat post de poliţie ca să anunţe accidentul.
- Cum dom’le, întrebă şocat poliţistul de servici, i-ai îngropat chiar dacă ei ziceau că sunt vii?
- Mă, taică, zice ţăranul, ei ziceau, da’ poţi să-i crezi pe cuvânt?

Bancuri :: 1724 : Decizii populare
La ora de dirigenţie, fiecare copil spune ce-ar vrea să se facă atunci când va fi mare.
- Aş vrea să mă fac avocat, spune un copil, ca să pot să-i apăr pe concetăţenii mei.
- Eu aş vrea să fiu doctor, zice altul, ca să pot să-i vindec pe concetăţenii mei.
- Eu, zice al treilea, aş vrea să fiu parlamentar, ca să dau legi în beneficiul concetăţenilor mei.
Bulişor se uită bucuros la colegii lui şi zice:
- Eu aş vrea să mă fac concetăţean.

Bancuri :: 1692 : Opinie de independent
Se pune problema secesiunii Belgiei. Discuţie în parlament:
- Trebuie ca populaţia să aleagă: francezii să rămână în Valonia iar flamanzii să treacă în Flandra! La care Itzic, deputat independent:
- Bine, dar noi, belgienii, noi unde să ne ducem?

Bancuri :: 1681 : Urări parţiale
Un cunoscut senator a fost supus unei intervenţii chirurgicale urgente. Pe patul de spital s-a găsit o telegramă cu următorul text:
"Senatul, adunat în plen, vă urează o cât mai grabnică însănătoşire, cu 150 voturi pentru, 171 contra şi 2 abţineri".

Bancuri :: 1332 : Majoritate parlamentară
Bulă e nevoit să oprească maşina datorită unui blocaj al traficului în zona Calea Victoriei. Deodată, cineva îi bate în geam:
- Domnule, teroriştii au ocupat Parlamentul României şi cer 100 milioane de dolari răscumpărare ca să-i elibereze pe parlamentari. Altfel ameninţă că îi vor stropi cu benzină şi le vor da foc. Acum mergem din maşină în maşină şi facem o chetă.
- Bine, şi cât dă fiecare? întreabă Bulă.
- Cam 2-3 litri.

Bancuri :: 507 : Dreptatea parlamentarilor
Doi parlamentari se certau la televizor.
- Eşti un tâmpit! spune unul.
- Tu eşti un hoţ! răspunde celălalt.
Badea Ion se uită cu mare atenţie la emisiune şi zice:
- Bag seamă că amândoi domnii au dreptate.
Ceausescu si Gorbaciov sunt invitati la un dineu alaturi de alti presedinti ai altor tari. La dineu, cei doi observa ca toate tacamurile sunt facute din aur. Cei doi isi propun sa fure macar o lingura.
Gorbaciov spune:
- Dragii mei, uitati-va la aceste tablouri frumoase si valoroase!
Toti se uitau si in acel moment, Gorbaciov baga repede o lingura in buzunar.
Ceausescu spune:
- Vreti sa fac un numar de magie?
Toti:
- Daaa!
- Priviti! Iau lingura asta de pe masa, o bag la mine in buzunar si o scot din buzunarul lui Gorbaciov.
Bush, Blair si Basescu ajung in iad. Fiecare are dreptul la convorbiri cu lumea de unde a plecat, contra-cost. La sfarsitul lunii vin facturile: Bush - convorbiri 30 min catre SUA, cost factura 100$. Blair - convorbiri 45 min catre UK, cost factura 180$. Basescu - convorbiri 300 min catre Romania, cost factura 1$! Revoltati, primii doi mrg sa caera socoteala la administratorul iadului. Raspunsul: Hell to hell se taxeaza local...
Moare BILL CLINTON si ajunge in iad.
Ca fost sef de stat, Lucifer ii ofera sansa sa isi aleaga singur o pedeapsa. Astfel incep sa viziteze camerele de tortura.
In prima camera era Hitler legat de un stalp, iar diavolii aruncau pe el acid sulfuric. Clinton spune ca nu-i convine aceasta pedeapsa pentru ca-i prea cruda.
Lucifer ii mai da o sansa. In a doua camera era Mao intr-un cazan mare cu smoala.
Normal refuza si aceasta pedeapsa.
Mai are o sansa. In a treia camera, Kenneth Starr (procurorul care a anchetat cazul Monica Lewinsky) era legat de maini picioare, iar Monica in genunchi in fata lui ii facea sex oral.
Clinton foarte fericit spune:
- Da, normal, astfel de pedeapsa imi doresc!
Lucifer:
- Monica, esti libera, ti-am gasit inlocuitor.

GEORGE BUSH, MICHAEL JORDAN, PAPA IOAN PAUL AL II-LEA si un elev calatoresc cu avionul.
Dintr-o data, pilotul anunta ca motorul s-a defectat si ca va trebui sa sara cu parasuta. Problema este ca exista doar 3 parasute pentru pasageri.
Michael Jordan spune: "Eu sunt un baschetbalist celebru si echipa are mare nevoie de mine". Isi ia o parasuta si sare.
George W. Bush spune: "Eu sunt cel mai destept presedinte pe care l-a avut vreodata USA, eu am nevoie de o parasuta". Si sare.
Papa Ioan Paul al II-lea spune catre elev: "Eu sunt batran. Poti sa iei tu parasuta, salveaza-ti viata!".
Elevul spune ca nu este nevoie pentru ca mai este o parasuta ramasa si pentru el.
Papa: "Nu se poate, nu erau numai 4?"
Elevul:"Ba da, dar presedintele Americii a sarit cu ghiozdanul meu!".

Categoria: Bancuri Diferente Adauga banc

Se intalnesc 3 presedinti si se sfatuiesc sa faca turul lumii cu trenul.

Merg ei cu trenul si deodata americanul se uita pe fereastra si zice :

-Am ajuns in America!

-De unde stii?

-Fiindca am vazut noua noastra arma secreta.

Mai tarziu se uita pe fereastra rusul si zice:

-Am ajuns in Rusia!

-De unde stii?

-Am vazut tancurile rusesti.

Si ultimul scoate mana pe geam presedintele roman si zice:

-Am ajuns in Romania!

-De unde stii?

-Fiindca mi-a disparut ceasul de la mana!

Bancuri :: 2484 : Mesaje subliminale

Bancuri :: 2478 : Discurs criptat

Bancuri :: 2455 : Pericol de moarte

Bancuri :: 2281 : Deplasare în străinătate

Bancuri :: 2257 : Sărbătoare populară

Bancuri :: 2200 : Săruturi neaşteptate

Bancuri :: 2177 : Un gest lucid

Bancuri :: 1901 : Sinceritate prezidenţială
Preşedintele Statelor Unite se întâlneşte cu preşedintele Chinei, pentru o discuţie despre drepturile omului.
- Do you have elections? întreabă preşedintele Statelor Unite.
Preşedintele Chinei se înroşeşte un pic în obraji şi zice încet:
- Yes, evely molning.
Sunt foarte multe! Bafta

1 răspuns:
| Brodi a răspuns:

Basescu pica bac-ul si spune:
-Rusine Dinu Patriciu, favorizezi elevi dotati!