| Mayar a întrebat:

Bine...Eu incep cu o propozitie, iar fiecare dintre voi continua cu o fraza, sau 2. Vreti sa jucam? Bine. Incep :

"A fost odata o persoana pe nume...

Răspuns Câştigător
| milkie a răspuns:

Cum nimeni nu mai raspunde, voi continua tot eu:
-Da, ma?
-Da! zise caprioara.
-Ieeeeeeeeeei!
Azazel incepu sa danseze hora cu caprioara si sa fluiere.
Dupa, un politist a venit si i-a impuscat pe amandoi.

------------------------------Sfarsit----------------------------------

41 răspunsuri:
| RockOrNothin a răspuns:

Și le aduce un prezervativ. Apoi sare pe geam și vede polițaii. Ia o buturugă și, cum Azazel e puternic, le dă fix în mecle. Unul supraviețuiește si se duce la mama lui Azazel în cameră, urmat de Azazel, împrumută 2 halate, apoi aleargă ca doi indrăgostiți pe o câmpie, când deodată apare...

| Ingerulrebei a răspuns (pentru RockOrNothin):

Un politai care ii ameninta cu arma. Azazel ridica mainile dar de odata observa in spatele politistului ca cineva...

| silvipisicutza a răspuns (pentru RockOrNothin):

Prietena lui Azazel din copilarie si ii marturiseste ca il iubeste si ca vrea sa fie impreuna mereu. Politistul se enerveaza si ii spune fetei:
-Nu poti sa faci asta! Nu iti voi permite
-Dar tata,...

| Polaris a răspuns (pentru Ingerulrebei):

...stătea deja cu arma la capul polițistul. Acea persoană era însăși tatăl lui Azazel, cu pieptul dezgolit și îmblănit, și cu o cicatrice uriașă în zona în care ar fi trebuit să-i fie rinichiul drept.
Înainte ca polițistul să realizeze ce se întâmplă, tatăl lui Azazel apăsă pe trăgaci. Sunetul făcu ciorile dintr-un orășel din apropiere să-și ia zborul.
- Tată, cum ai ajuns aici? întrebă Azazel, șocat de cadavrul polițistului din fața sa. Și ce dracu' e cu cicatricea asta?
- Ah, păi, când m-ai lăsat singur în mașină, a apărut un traficant de organe și fier vechi. Mi-a furat rinichiul și crucea de la gât.
Deodată, se oprește.
- Stai, bă... Mă-ta nu era moartă?
Azazel se întoarce cu uimire spre maică-sa, realizând că taică-su are dreptate. Mama lui...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polaris):

Zacea moarta, cu fata vinetie, ochii inchisi, pleoapele aproape negre, adancite in orbite si cu mainile crispate, in semn de groaza. Azazel s-a ingrozit si intristat in acelasi timp. Tatal sau, cu o privire mahnita...

| Ingerulrebei a răspuns (pentru anonim_4396):

... Ii spune lui Azazel : Fiule, ne-am dat dracu' acum trebuie sa luam iar bani pentru sicriu. Cand deodata vede un gropar. El zambea la ei cu sange pe fata. Dintr-o data le spune ca el a omorat-o. Azazel nervos i-a pistolul si...

| Polaris a răspuns (pentru Ingerulrebei):

... și se împușcă din greșeală singur în cap. Problema lui Azazel e faptul că, suferind de un handicap major, deseori uită prin ce parte iese glonțul din pistol. Cade în brațele tatălui său.
Înlăcrimat, părosul său tată urlă furios spre ceruri, cu mâinile în aer și pumnii strânși, cu venele pocnindu-i pe gât și pe frunte:
- NUUUUUU!
Îl privește cu ură pe gropar, ia pistolul din mâna fiului său, acum atât de rece și imobilă, și...

| Ingerulrebei a răspuns (pentru Polaris):

Il ia pe gropar ostatic si intra in masina groparului. (sunt 4 locuri). Il pune pe gropar la volan si pe fiul sau pe scaunul din spate. Ajunsi la spital Azazel dupa 2 zile isi revine. Tipand ii spune tatalui sau : OMOARA-L PE CRIMINALUL ASTA! MI-A UCIS MAMA! Azazel il impinge pe gropar si se taie in trandafiri. Criminalisti il gasesc responsabil pe.

| Ingerulrebei a răspuns (pentru Ingerulrebei):

P.S: Nu s-a taiat in 2/3 trandafiri sa taiat in 30.

| milkie a răspuns (pentru Polaris):

...Il impusca pe gropar fix in organul genital.Se duce la un bar, se imbata si isi face rost de un prieten imaginar pe nume Zumzicu. Zumzicu il conduce la primarie pentru al ajuta sa isi schimbe numele in Toto.Toto si Zumzicu merg la un salon ca sa isi faca coafuri ca ale lui Miley Cyrus.Intr-o zi, Toto ii zice lui Zumzicu:

| AR1373 a răspuns (pentru milkie):

-Ai auzit ca Dinamo a pierdut cu 5-1?
-Mda...da-i drecu' de tigani! HAI STEAUA!
-Ba grasane...this is SPARTA! si il arunca in fata unui camion cu fier vechi si tipa cat poate de tare: Hai ASTRA!
In clipa aceea o gagica cu silicoane merge tantos pe strada, iar el ii spune in timp ce saliva de la atata frumusete:...

| DryCooker a răspuns (pentru Polaris):

Apasa tragaciul, dar glontul trecand la milimetri de capul groparului declanseaza o goana nebuna, un razboi pe viata si pe moarte.Blanosul tata a lui Azazel alerga cu o ura sangeroase spre groparul ce fugea inspaimantat.Deodata caprioara inviata ce canta la acordeon il loveste pe gropar cu cornul ei in cap. Apoi...

| milkie a răspuns (pentru DryCooker):

...tatal lui Azazel o intreaba pe caprioara:
-Fiul meu a murit.Stii cumva daca il pot invia?
-Exista o solutie, zise caprioara.
Blanosul, inca naucit de faptul ca acea caprioara putea vorbi, n-a raspuns.
-Vrei sa o afli? intreba caprioara.
-Da, desigur.Cum imi pot invia fiul.
-Trebuie sa ii faci un ceai din planta Te-Fac-Sa-Invii.
-Exista planta asta? Unde este?
-Chiar aici,zise caprioara si ii dadu planta respectiva.
-Multumesc! zise blanosul si o lua la goana.
-Of,am uitat sa-i spun ca daca il face,el va muri...
Tatal lui Azazel,dupa ce facu ceaiul, il dadu entuziasmat fiului sau. Dupa ce fiul inghiti, el se trezi imediat, iar dupa cum spuse caprioara, tatal muri.Azazel,confuz,vazu caprioara si ii spuse.
-Hei, te cunosc! Ce s-a intamplat?
-Tatal tau a murit ca sa te salveze.
Cu lacrimi in ochi, Azazel spuse:

| milkie a răspuns (pentru milkie):

Nu mai raspunde nimeni? broken heart

| Mayar explică (pentru milkie):

Se pare ca nu. Continua tot tu, sunt curioasa ce ar iesi big grin

| Mayar explică (pentru milkie):

rolling on the floor)

| milkie a răspuns (pentru milkie):

Cum nimeni nu mai raspunde, voi continua tot eu:
-Da, ma?
-Da! zise caprioara.
-Ieeeeeeeeeei!
Azazel incepu sa danseze hora cu caprioara si sa fluiere.
Dupa, un politist a venit si i-a impuscat pe amandoi.

------------------------------Sfarsit----------------------------------

| єχcєєℓ a răspuns:

...pe nume Azazel și într-o zi merge la poștă să își ridice un colet de la Avon...

| Polaris a răspuns (pentru єχcєєℓ):

...iar trecând strada, cu gluga trasă pe cap, păzindu-și fața de picăturile violente de ploaie, Azazel realizează, într-un moment de luciditate vagă, faptul că tot ce se întâmplă în jurul său se va opri, că toate persoanele pe care le iubește vor muri, că nimic din tot ce se întâmplă n-are nicio relevanță, și, îmbrățișându-și cu regret gândul spontan privind sinuciderea, Azazel rămâne pe loc, privind camionul de 42 de tone ce se îndreaptă cu viteză spre el, când deodată...

| suităr a răspuns (pentru Polaris):

...când deotată de oprește camionul in fața lui, iese șoferul și țipă: hai fiule acasă! dar Azazel realizează că-i erau desfăcute șireturile. După.

| Mayar explică (pentru Polaris):

(Foarte interesanta continuarea ta! Ai idei cu adevarat deosebite!)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polaris):

...incapacitatea deplasării corpurilor îşi face apariţia, astfel, gândurile negativiste ale lui Azazel se spulberă instant, ulterior, lăsând semne de întrebare privind naşterea unor noi legi ale fizicii. Azazel, printre cele mai mari mistere ale omenirii, îşi continuă traiul desfăcând o şampanie de copii, da, de copii.

| Polaris a răspuns (pentru suităr):

După Azazel se urcă în camion împreună cu tatăl său. Acesta îl privește oarecum dezamăgit.
- Știi, azi, de ce nu te-ai dat la o parte din fața camionului? Puteam să te calc, fiule...
Azazel îl privește. Pentru un moment, tatălui i se pare că are ochii înlăcrimați. Desigur, era doar lumina farurilor de pe stradă, reflectată prin picăturile de ploaie de pe parbriz.
- Nu e nimic, tată...
După câțiva kilometri de mers...

| Polaris a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, frățică, nu ai fost primul/prima. Poți să contribui. O să adun totul și o să facem povestea poveștilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polaris):

Frăţică: nu-s aşa sigur/ă dacă voi mai contribui, de fapt, de unde sunt eu sigur/ă că nu-s aşa sigur/ă dacă voi mai contribui?

Hai lasă... şi savurează nişte bass celtic de la 'tuşa: http://youtu.be/9d9man-pPRE

| suităr a răspuns (pentru Polaris):

...tatăl său observă că nu mai are benzină, plus că o căprioară moartă zăcea in mijlocul drumului.
Fiind infometați, Azazel sare pe căprioară și o devorează sub ochii mirați ai tatălui.
-Fiule...te-am educat bine.
Se ospătară amândoi până când un alt șofer oprește in fața lor și...

| Polaris a răspuns (pentru suităr):

...își scoate revolverul din rucsac. Amenințându-i pe cei doi cu arma, șoferul își dă jos pantalonii silențios, defechează peste cadavrul căprioarei, își trage înapoi nădragii și fuge în mașină, care pleacă în viteză, lăsând urme negre pe asfaltul străzii. Tot ce se mai aude după e cântecul greierilor. Deprimați, Azazel și tatăl său...

| ShukaruCobraPrintulSpanieiSuhara a răspuns (pentru Polaris):

Incep sa cante ultima manea a lui Florin Salam, batand ritmul in coarnele caprioarei, care se trezise, scoase un acordeon, si incepuse sa cante cu ei. In acest timp,...

| Naяutσ a răspuns (pentru ShukaruCobraPrintulSpanieiSuhara):

In acest timp cei doi isi dadusera seama ca au mancat caprioara, si ca au halucinati,asa ca au tras pe dreapta pentru asi limpezi mintile, Azazel lua o sticla de apa rece si isi stropi obraji rumeni, se uita insistent la tatal sau, care ramasese la bustul gol si ii spuse sfios...

| milkie a răspuns (pentru Naяutσ):

- Tata, ar trebui sa te imbraci si tu cu ceva...
- Dar bomboanele imi vor lipsi...
- Clar a halucinat...
Azazel il urca pe tatal sau in masina, la volan, iar el se urcase langa el.Deodata isi da seama ca tatal sau a adormit, asa ca ei doi fac schimb de locuri.Azazel avea numai 15 ani si nu avea permis de conducere.Deodata observa un politist care ii opreste.Acesta ii cere permisul de conducere, iar Azazel, vadit rusinat, spune:

| Polaris a răspuns (pentru milkie):

- Coae, am văzut multe chestii la viața mea. Am văzut chestii care ți-ar îngheța sângele în vene. Am văzut un șofer auto ce a defecat în cadavrul unei căprioare. Am văzut căprioara cântând la acordeon. L-am văzut pe tata - arată spre tatăl său, sforăind lângă el pe scaun - cu bustul gol. Iar tu vii aici și mă întrebi de permis?!
- Ăă... da.
- Mue Dinamo! spune el, sărind pe geamul deschis și alergând pe stradă, urmărit de poliție, armată și pompieri. Dar într-un final se împiedică de un sconcs și...

| Pricked a răspuns (pentru Polaris):

...cade. (Karma wins again.)Adrenalina îl invadează brusc şi, înarmat cu forţe noi, se ridică şi-şi continuă goana. Tot fugând de elicopterele şi tancurile devorante, îşi aminteşte că are abilitatea de a se teleporta. Se opreşte, stă să se gândească 59 secunde şi-şi închide ochii (aici trebuie să fiţi într-un suspans crescând). Când îi deschide, realizează că...

| milkie a răspuns (pentru Pricked):

...a aterizat intr-o cada, alaturi de o batranica imbaiindu-se.Aceasta il loveste cu un burete, iar el incearca sa iasa cat mai repede din baie.Cand iese, acesta se trezeste pe un hol ingust, alege o camera la intamplare.Atunci cand intra, ce sa vada? Mama sa alaturi de un strain chipes.El fuge imediat inapoi pe coridor...

| Mayar explică (pentru Polaris):

rolling on the floor rolling on the floor Mor aici de ras! rolling on the floor

| Ingerulrebei a răspuns (pentru Mayar):

Mie imi zici? Parca ne-am uita la un film rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...Anonima666 si in timp ce mergea in cimitir a auzit un zgomot "pleosc" si nimeni nu a mai vazut-o vreodata rolling on the floor

| HaLoGeNNN a răspuns:

Ali Baba.

| CartoonN a răspuns:

Papalamasamalamadingdong Jr a ramas fara picioare si venind de la scoala o furnica i-a pus piedica cu piciorul drept din partea stanga.

| SmileyQueen a răspuns:

Copchilul de haur pe numele lui real Justin Bieber care a fost omorat de huni fiindca asa voiau ei deoarece copchilul de haur era prea hauriu si asa o mierlit-o Justin Biebiron.

| alexadeea a răspuns:

A fost odata o persoana pe nume ....Andrei si toata ziua se juca la calculator pe tpu.ro nestiind ce sa mai faca.Intr-o zi...

| WhiteCheetah a răspuns:

Ba voi ce tot faceti aici? laughing