| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda mare! Cine imi zice niste bancuri amuzante cu socialisti? Eu nu am gasit pe netstraight face

2 răspunsuri:
| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Eu vreau funda mica :\.

| n1na a răspuns:

Pe vremea comunismului, la o conferinta economica internationala, se întalneste un specialist român cu un specialist american, întreabă americanul:
- Voi ce exportati?
Răspunde românul:
- Chirpici.
- Si... cine-l cumpăra?!
- Bulgaria.
- Si... ce primiti în schimb?!
- Oua.
- Foarte frumos, oua pentru chirpici. Si ce faceti cu ouăle, le mancati?
- Nu. Le trimitem în Ungaria.
- Si ce primiti în schimb?
- Găini.
- Si cu găinile ce faceti?
- Le trimitem în Polonia.
- Si ce primiti în schimb?
- Curci.
- Si cu curcile ce faceti?
- Le trimitem în Cehoslovacia.
- Si ce primiti în schimb?
- Vitei.
- Si cu viteii ce faceti?
- Ii trimitem în Uniunea Sovietica si primim în schimb bălegar, cu care facem chirpiciul, pe care îl trimitem în Bulgaria.