| Stefania a întrebat:

Buna dimineata! Nu stiu ce se intampla cu mine de o vreme.Sunt foarte indragostita de un tiphee hee. Mereu scap oglinzile si se sparg, am citit intr-o revist ca daca spargi oglinda atuncia vei avea noroc in dregoste, dar eu nu stiu ce sa cred. Voi credeti daca sparg o oglinda atuncia voi avea nororc in dragoste? Multumesc anticipatkiss

24 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

La cate oglinzi am spart eu, asta nu a insemnat ca nu am avut norocbig grinVei avea noroc cu carul si apropos, nu te mai lua dupa superstitiihee hee

| Roby67 a răspuns:

@anelaubed, acum imi spui? De ce nu mi-ai spus inainte sa ma casatoresc, ca spargeam 10 de odata! rolling on the floor

| Razvan a răspuns:

Daca ai vedea cat de greu se fabrica o oglinda probabil te-ai razgandi.Cred ca ai depasit perioada Mos Craciun, pisica neagra si Justin Beiber.Sau nuoh go on

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se spune ca daca spargi oglinda, de atunci incolo 7 ani nu te mariti! Uite un link despre oglinda sparta:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=67276

| pisoias a răspuns:

Nu stiu.Ma duc sa sparg si eu una sa vad ce se intampla si pe urma mai vorbim.

| Hombre a răspuns:

Eu zic sa faci praf toate oglinzile care le ai acasa ca dragostea sa fie maxima.

| juniper a răspuns:

Nu, este exact invers, daca le scapi o sa ai 7 ani de ghinion, ca sa speli ghinionul trebuie sa le lasi acolo, sa nu te atingi de bucati timp de 7 ore si dup-aia sa le strangi.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Cate oglinzi ai spart? inmulteste nr oglinzilor sparte cu 7 si vei obtine anii de ghinion big grin

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Omg...tre să mă duc să caut şi eu o oglindă!

| airflower a răspuns:

Am spart ieri o oglinda si azi am avut parte de multe reusite.

| MoreTime a răspuns:

Astea sunt povesti... Eu am spart zeci de oglinzi si inca traiesc foarte bine!
Daca il iubesti, sentimentul vine din suflet nu din oglinda laughing
N-are rost sa crezi in chestii de genul asta. N-o sa ai ghinion iar noroc vei avea pentru ca toti avem macar odata in viata big grin

| Alex_7297 a răspuns:

Risipă de oglinzi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun dar mi se pare ca e ceva voit spartul oglinzii la tine. Te zic eu parintilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia sa sparg si eu vreo cateva.si pe aia mare din hol.si din baie.caaaaa nu preaaa am. noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deeuta, ce crezi daca sparg destule. ne putem intalni? oare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi superstitioasawinking. Eu am inteles ca spartul oglinzii aduce ghinion, daca te matura cineva peste picioare, nu te mai mariti laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi oglinda nu are legatura cu dragostea. Eu acum 6 ani am spart o oglinda si am avut noroc in toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy eu cred ca ai sa ai ghinio! si nu e de bine @;-

| Andra_3307 a răspuns:

Pai cum s aiti expplic astea sunt superstitii daca nu ai avut noroc pana acum nu risipi oglinziletongue

| CristinaCristi a răspuns:

Nu daca scapi oglinzile vei avea ghinion nu noroc

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Lasa-ti superstitiile deoparte, poate cateodata se mai intampla si sa ai ghinion si sa ai noroc. Acum ce faceti ascultati ogliziile, ascultati-va inimile cand e vorba de dragoste [; x]

| CHILIPIR a răspuns:

Sunt doar superstitii

| erny a răspuns:

Incearca sa mai pastrezi din oglizile pe care le mai ai prin casa

| blondyna15 a răspuns:

Din contra daca scapi oglinzile si le spargi vei avea ghinion nu noroclaughinglaughinglaughing