| versavia a întrebat:

Buna seara domnisoare:
Rate, gaste si curcani,
Am venit in seara asta,
Sa va cumpar fara bani.
Fiti seriosi, cati dintre voi o mai tineati minte?

Răspuns Câştigător
| bblock69 a răspuns:

E tare poezia asta laughing

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu nu! imi pare sincer rau!(si ca sa fiu si mai sincera nici n-am auzit de ea-e chiar amuzanta poezioara)

| Barajag a răspuns:

Eu nu o stiu pe asta, ci pe cealaltahee hee
Vulpe tu mi-ai furat gasca
Da-o inapoi, da-o inapoi
Ca de nu, eu vin cu pusca si cu trei copoi, biss
Lele vulpe fi cuminte, nu mai tot fura, bis
Gaste fripte si placinte, nu-s de dumneata, bislaughing
Gratis nu ma poti cumparahee heeO seara frumoasa sa ai, aceasta o poti canta copilasului tauhappy

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu nu am auzit de ea niciodată până acum, dar s-o mai şi ţin minte?

| DeeDee28 a răspuns:

Aceasta nu am auzit-o pana acum. Dar cea postata de ursulika o mai tin minte...imi placea sa mi-o cante bunica cand eram mai mititica happy

| JeSa a răspuns:

Sunt foarte serioasă, de unde şi-ţi spun că, nu mai ţin bine mintetongue de ea!laughing

April
| April a răspuns:

Cred, totusi ca in loc de curcani ar fi trebuit sa fie curci.Numai ca nu rimau cu bani! E o licenta poetica sau curcanii pazeau drumul iar ratele si gastile treceau neregulamentar strada? N-am auzit niciodata poezia. Poate e o creatie a bunicii tale.Cand e vorba despre nepoti, bunicile isi descopera tot felul e talente!

| Alisa a răspuns:

laughing tare, nu o stiam, dar pe a ursulicai o stiu sigur laughing ce o mai cantam pe stradalaughing

| versavia explică:

Era in clasa a treia pentru cei care au facut primele 4 clase inainte de revolutie, poate isi mai aduc aminte.