| Deni222 a întrebat:

Am o întrebare, daca am făcut o terță cu un joly ( să zicem 2 de 13 și un joly) și am cărțile de culorile care lipsesc, pot sa le lipesc și să refolosesc joly-ul? Mulțumesc! Dau fundiță.

2 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Da, dacă lipești și pe ceilalte cărți de 13, poți lua jolly-ul. Cu o condiție: sa îl poți folosi pe loc cu cărți de pe tabla pentru a face cu el o noua formație (nu contează dacă terță sau cealaltă). Dacă nu poți folosi jolly-ul chiar dacă teoretic îl poți lua, nu ai voie.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Da se poate dar sa nu ramai cu el pe tabla.