| ℜëßëℓå a întrebat:

Dau FUNDA! Am nevoie neaparat de niste idei de farse de 1 aprilie. Sa nu fie ceva prea exagerat, dar nici prea usor, ok? Cine ma poate ajuta? Multumesc mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| necse6alex a răspuns:

Amesteca intr-un bidon de suc preferabil ca bidonul sa fie din carton sa nu se vada in el piper, sare, sare de lamaie, zahar si ce mai ai pe acolo le amesteci bine si le dai colegilor sa bea. Funda?

| ℜëßëℓå explică (pentru necse6alex):

Ok, asta e o suuuper idee, mai ales ca la scoala e o fata care imi cere mereu apa atunci cand ii este sete, asa ca am pus intr-un bidonas mic apa, sare, zahar, faina, piper si ulei. Multumesc mult pentru idee. Abia astept sa ii vad reactia.

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dă cu ouă după părinții tăi.

| WhiteWolf7 a răspuns:

In primul rand puneti dracului imaginatia la contributie, am varsta la care teoretic ar trebui sa fiu aproape matur si imi bubuie mintea mai bine decat tie.
Pentru parinti: pregateste o oala de ceai si inlocuieste-l cu berea din sticla tatalui(sau care bea...), la urma urmelor esti fata, nu te va bate. Mamei ii poti ascunde toata lenjeria intima, sau chestii d-astea. Vrei sa-i bagi in sperieti? Ascunde-ti undeva niste haine si un geamantan, dar nu prea mare, lasa un bilet ca ai fugit de acasa si du-te cu 1 etaj sau 2 mai sus inainte sa vina ei, reactia lor probabil o sa te amuze. Sau chestii d-astea gasesti tu. Ca tot e scoala altfel, colegilor poti sa le zici ca nu mai mergeti la film, mergeti la activitati la scoala, stii asta de la diriga...

| alexs99 a răspuns:

1.Lipeste o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!
2.O pacaleala mai veche, dar care merge tot timpul, este sa schimbi zaharul cu sarea.
3. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!
4.Lipeste cu un scotch incolor capacul si colacul de la wc. O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!
5.Cumpara o punga de chipsuri, de preferat una cat mai mare. Toarna piper macinat peste chipsuri incercand sa agiti punga in asa fel incate sa nu versi continutul. Mergi la colegii de clasa si serveste-i insistent.
Funda?

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru alexs99):

La 3:merge mai bine cu praf de pusca de la pocnituri, cand le vezi reactia si fetele te pisi pe tine de ras. Se pot face multe la scoala, daca ai d-ala de sapun in bai, ia de acolo si pune pe sub clanta dupa ce se suna, sau faceti rost de un prezervativ, puneti putin sapun in el, si baga-l pe clanta, in timpu orei cand profa e cu spatele faceti bilute de hartie, umezitile in gura si incercati sa tintiti in jurul capului ei, dar loviti tabla, altfel face urat daca o luati in cap. Sau de la ultima ora chiuliti cu totii, incuiati clasa si nu anuntati pe nimeni, sau faceti rost de numarul vreunei profe si scrietil pe usa de la baia baietilor, sub el scrieti...ei bine, stii ce ar trebui sa scrii. Sau faceti catedra bucati si aruncatio la wc.Multe-s de facut in liceu/scoala, imaginatie trebuie. Daca te intreaba cineva nu ai invatat astea de la mine...

| LeMousiqe a răspuns:

Sunt pe google câte vrei!

| IoAlexandra a răspuns:

1.Pune spuma de ras in papucii parintilor tai.
2.suna cu numar ascuns acasa si spune-le sa iasa afara(gasesti tu un motiv) si incuie usa.

| antohianda a răspuns:

1.Pai le poti spune colegilor ca dati test la mate din ultimele 3 capitole.Stii asta deoarece mama ta a vorbit cu profu' ca toti copiii sunt nu stiu cum si a zis profu' ca va rasplateste cu un MARE test.
Eu asa am facut la germana si s-au apucat toti sa invete rolling on the floor
2. Daca nu ati avut tema la ceva [de ex. biologie] fa-ti un grup de mai multe fete si luati 2 nr. precum ar fi tema [ex. exercitiul 2/pag.47] si fiecare dintre voi sa spuna la toti "Ti-ai facut tema?" Te vor intreba "ce tema? " si vei spune 2/47 si isi vor incepe temele laughing

| ℜëßëℓå explică (pentru antohianda):

Ms,dar avand in vedere ca e saptamana altfel nu cred ca prima ar merge, dar a doua cu siguranta.

| xCk0k4iN3 a răspuns:

Esti fatawinking
1. Te poti duce la parinti tai sdi sa le zici ca esti gravida laughing

| ℜëßëℓå explică (pentru xCk0k4iN3):

Da, ar merge... daca nu as avea 12 ani si o mama care se prinde imediat de o farsa. Azi dimineata am incercat sa para ca ecranul calculatorului e spart si chiar daca mama era pe jumatate adormita tot s-a prins.