| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a întrebat:

BUNA TPU! de cateva zile ma doare burta adorm greu si ma trezesc la 6 dimineata cu dureri de burta si nu mai pot adormi. ce sa fac? am incercat pastile si ceaiuri dar degeaba. fundita +folositor sau inteligent amuzant sau stupid d care preferati
P. S.:scuzatsi categoria dar e cea mai vizitata

Răspuns Câştigător
| IIOverII a răspuns:

Uite, noi, aici pe TPU, iti vom da tot felul de sfaturi, care probabil nu vor avea legatura cu problema ta... Mai bine consulta un doctor, care sigur iti va spune ce e bine pentru tine, pentru ca pana la urma sanatatea e pe primul loc.

Burta te poate durea din n motive. Dupa simptomele pe care le-ai scris aici, probabil ai mancat ceva stricat, sau ai gaze. Intr-un cuvant esti balonat/a. Dar e doar o presupunere. Incerca sa iei dimineata dupa mancare un triferment, timp de 2 - 3 zile. Sper ca te va ajuta.winking

1 răspuns:
| mami a răspuns:

Cati ani ai?
poate iti vine menstruatia
poate ai lambrii
poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit
poate e apendicul inflamat
de la distanta nu pot sa iti dau un sfat
mergi la medicul de familie acolo primesti ajutor de competentza
si gandeste pozitiv