| FrancyMary a întrebat:

Vreau cele mai bune bancuri. FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi homosexuali in avion. La un moment dat in difuzoare se aude vocea comandantului:
- Stimati pasageri, a intervenit o defectiune la motoare si ca urmare a acestei defectiuni ne prabusim.Toata lumea disperata centuri, masti.
Unul dintre homosexuali ii spune celuilalt:
- Daca tot murim macar sa murim fericiti! Hai sa ne-o mai tragem odata!
- Esti nebun? Nu vezi cita lume este aici? Nu, nu se poate, spuse celalalt - -Nu vezi ca toata lumea este disperata? Nu o sa observe nimeni. Uite ma voi ridica in picioare si voi cere de exemplu un pix si o sa vezi ca nu ma baga nimeni in seama. Vazind ca are dreptate si ca nimeni nu l-a bagat in seama cind a cerut un pix, al doilea homosexual cedeaza si incep amindoi o lucrare periculoasa. Dupa ce au terminat se aseaza amindoi multumiti pe scaune asteptindu-si moartea. In momentul urmator vocea capitanului ii anunta ca defectiunea s-a remediat si ca avionul nu o sa se mai prabuseasca. Apar stewardesele sa vada daca toti pasagerii sunt in regula. Pe un scaun gasesc un batrin alb la fata si plin de voma. - Domnule vi s-a facut rau?
- Normal. Goluri de aer, picaj, spaima
- Si domnule nu ati putut sa cereti o punga?
- Hmm- credeti ca am avut curaj? A mai cerut unul un pix si si-a luat un f**ai de juma' de ora!

Bula isi primeste permisul de conducere doar de cateva zile. In timp ce se plimba cu masina pe strazile capitalei este oprit de un politist:
- Dumneata ai lovit cu masina un om. Stii ce trebuie sa faci in astfel de cazuri?
- Da stiu, raspunde speriat Bula, il iau in masina si-l duc la urgenta!
- Atunci de ce nu procedezi asa?
- Nu pot. Am deja cinci raniti in masina...

Mama:Bula de ce ai luat o nota asa de mica in test?
Bula: Din cauza absentei, mama!
Mama: Nu pot sa cred Bula, ai lipsit in ziua testului?!
Bula :Nu mama, baiatul care statea langa mine a absentat!

Niste reporteri de televiziune au fost trimisi la un targ de carte sa intrebe oamenii de ce au venit la acest targ. Ajung si la Bula:
-De ce ati venit la acest targ de carte?
-Sincer sa va spun, s-a scumpit hartia igienica.

3 răspunsuri:
| JustHappiness a răspuns:

Nu cunosc niciun pește, darămite un banc.

| Guti14Haz a răspuns:

Erau 2 calugarite. Pleaca ele de la manastire si sesizeaza ca sunt urmarite de un barbat. O iau calugaritele pe drumuri diferite, iar barbatul o urmareste pe prima calugarita. A doua zi se intalnesc ele la manastire. A dua calugarita o intreaba pe prima ce s-a intamplat.
- Pai m-a fugarit.
- Mai departe...
- Apoi si-a dat jos pantaloni...
- Si? spune a doua calugarita, cu interes si cu ochii mari.
- Eu mi-am ridicat fusta.
- Si? Spune odata!
- Pai o calugarita cu fusta ridicata poate alerga mai bine decat un barbat cu pantaloni in vine!

Bula la scoala. Pentru a doua zi are de facut o compunere cu "Mama e numai una". A doua zi, profesoara:
- Ionel, ai facut compunerea?
- Da.
- Citeste.
- Eram in oras cu mama si am vazut o bicicleta foarte frumoasa, mama a vazut ca mi-o doream asa ca a doua zi am gasit-o la mine in camera. Mama e numai una!
- Bula, ai facut compunerea?
- Da.
- Citeste.
- Am ajuns acasa si mi s-a facut foame. Am intrebat-o pe mama daca mai sunt chiftele. Ea mi-a raspuns ca mai sunt 3. Ma uit in frigider si spun: "Mama, e numai una!"

La usa unei batrane vine un domn imbracat elegant cu un aspirator in mana.
- Doamna, am venit sa va prezint cel mai performant aspirator din lume!
Si in timp ce vorbea arunca o cantitate de balegar pe jos.
- Daca aspiratorul nu va curata TOT, promit ca mananc eu ce ramane.
- Pai sper sa ai pofta, zice batrana, ca eu nu mai am curent de azi-dimineata!

Un politist opreste la un fast-food. Isi ia de mancare si observa ca si-a uitat cheile in masina. Da cu pumnii cu picioarele pana vine un pusti si-l intreaba:
- De ce esti atat de suparat?
- Mi-am uitat cheile in masina...
- Uite sarma asta, incearca s-o deschizi.
Dupa putin timp, un om se prapadea de ras. Pustiul il intreaba ce are.
- Pai e un politist care incearca sa deschida portiera cu o sarma!
- Asa si? eu i-am spus.
- Da, dar mai e un politist care ii spune "Mai la stanga, mai la dreapta"

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Ai venit în locul nepotrivit.