| вυттєяƒℓу a întrebat:

Buna!
Vreau si eu statusuri triste, de indiferenta, despre timpul care trece, despre amintiri...
FunditZza!

10 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Indiferenta - Sunt indiferent cu mine.
Tristete - Am uitat cum e sa zambestisad
D TP C T - Timpul trece, ma plictiseste.
Amintiri - Cand eram mic(a) vroiam sa fiu mare, ce prostie, uitate la noi: ce am crescut, ce ne-am schimbat; mi-e dor de noi.

| SyMy24 a răspuns:

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sper sa-ti placa! Byewave

| cristinaandreea_5154 a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/ sunt aici foarte multe :* bafta:x funda?:o3

| thegreatgatsby a răspuns:

Cele mai bune statusuri sunt alea pe care le inventezi tu, cand esti trista si etc atunci iti vine inspiratia cea mai mare. Just sayin. Daca nu. atunci Google

| Koody5 a răspuns:

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru - ma-i lasat sa plec

Sunt ca un inger fara aripi. fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate sad

Daca crezi in vise atunci vei dormi toata viata crying

| Elenaaa23 a răspuns:

Cum e cand persoana iubita te ignora?
Cand cel pe care il iubesti, pe alta o adora?
Inima iti plange si nu sti ce sa faci...
Iti vine sa urlii, dar te abtii si taci!
_________________________________
spun ca nu imi pasa...mie imi pasa sa stii
spun ca plec azi...dar o sa ma intorc intr-o zi
spun ca nu mi-e dor...sincer mi-e dor
spun ca sunt o.ca... cand de fapt nu mi-e usor
___________________________________________
Nu ridici mana pentru a mangaia,
Deschizi gura doar pentru a tipa,
Lasi urme de durere si rusine
Candva am fost la fel de prost ca tine!

| adryuzza a răspuns:

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

`si doare iar`cum a durut de mult`da' trece`si'o iau de la inceput`

si daca nu`s toate roz... le colorez eu odata

timpu` vindeca rani... da` ucide sperantze...nu pot sa ma feresc de amintiri la fel ca de gloantze

trecutul e doare un vis...si nici viitorul nu ne apartzine

Fundita?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il iubesc dar prostul nu vere...sad

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html