| aleeee a întrebat:

Care cuvant are 3 silabe si 31 litere?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Alfabet

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

In mod sigur unul lung. oh go on rolling on the floor

| User a răspuns:

JahnduqbhasdhgakojasnwdshdsjhAjashauiaAsasuiwqhxc? Sunt sigur ca asta elaughing

| irina20 a răspuns:

Este big grin

| mariaw a răspuns:

Care?

| mariaw a răspuns:

Da da, multumita google-ului am aflat ca nu cuvantul in sine are 31 de litere, ci sensul pe care si-l insuseste

| MangoGirl a răspuns:

Simplu : ''alfabet'' Litere:a, b, c, d,... x, y, z. Silabe: al-fa-bet

| カルメン a răspuns:

Strumbistricicilizareacicilimbofraxuluitonguelaughing

| Robert5678 a răspuns:

E imposibil din punct de vedere gramatical... o silaba apare la consoane, in combinatie cu vocale etc, iar la 31 de litere, ar fi prea multe consoane si vocale pentru a avea doar 31 de litere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stupid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alfabet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alfabet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satecunosc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este simplu cuvantul care are 3 silabe si 31 de litere este al-fa-bet=31 de litere

| dragos007 a răspuns:

Este foarte silplu este cuvantul al-fa-bet=31 litere, dar din punct de vedere gramatical est imposibil.