| dana_corbu a întrebat:

Care e cel mai scump telefon mobil din lume?

Răspuns Câştigător
| stilldead a răspuns:

Vertu...Costa 61 de milioane...sooh go onOr something like...

11 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Ancort este cel mai scump.
JSC Ancort Company şi Peter Aloisson au prezentat cel mai scump telefon mobil din lume care costă nici mai mult nici mai puţin de 1.3 milioane $.
Accesorile de lux au fost realizate de Peter Aloisson care a împodobit acest telefon mobil cu10 diamante albastre şi un trandafir din aur de 18K care la randul lui este înconjurat de 28 de diamante.
Peter Aloisson realizează cam 4 telefoane de acest tip pe an doar pentru celebrităţi şi oameni de afaceri
.
Acesta oferă SMS, MMS, E-mail, Internet, WAP, suport JAVA şi media player, ecran color, 29 de melodii şi tonuri de apel (parcă ar mai conta aceste caracteristici…).

| andreutz a răspuns:

Nu v-ati saturat sa tot aproximati atat si sa induceti omu in eroare? ati auzit si voi de vertu si gata... raspunsurile sunt total gresite! cel mai scump telefon din lume este LeMillion, creat de GoldVish. costa 1, 2 milioane de dolari, fiind justificat de o carcasa de aur de de 18k şi de cele 120 de carate de diamante.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Vertu(aprox.2000euro sau mai mult)-dar capacitatile si functiile lasa de dorit.

| BluePuff_3062 a răspuns:

GoldVish LeMillion.Costa 1, 3 milioane $.(35.105.000.000 lei vechi). Am citit pe net.

| Swabia a răspuns:

Cele mai scumpe 10 telefoane mobile din lume :
*GoldVish LeMillion potrivit Guinness (unicul motiv pentru care se afla pe primul loc, fata de Crypto, care are acelasi pret), este facut din aur alb de 18 carate si incrustat cu diamante care insumeaza 120 de carate.
1, 3 milioane de dolari
*Diamond Crypto Smartphone- 1, 3 milioane de dolari
*Cobra - Vertu - 310.000 de dolari
*Sony Ericsson Black Diamond - 300.000 de dolari[Au fost fabricate doar cinci bucati]
*Vertu Diamond - 88.000 de dolari
*Vertu Signature - 81.000 de dolari
*Motorola SLVR L7 cu diamante - 75.000 de dolari
*Samsung SPH-E3200 incrustat cu diamante - 54.000 de dolari
*Motorola V220 editie speciala - 51.800 de dolari
*Gresso Black Aura Collection - 13.000 de dolari
Gasesti si niste poze cu telefoanele de mai sus pe site`ul acesta:http://www.3gpvideo.ro/content/view/1006/9/

| LuS[z] a răspuns:

Vertu. a fost anul trecut parca expozitie la noi si s-a vandut fiecrae tel cu aprox 1 mil euro.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Vertu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prototipurile pentru telefoanele care inca nu au fost produse in serie, cateva zeci de milioane bucata.

| Amegadaisuki a răspuns:

Iphon 4 cu lanterna in capat tongue

| stilldead a răspuns:

Vertu....Costa 61 de milioane...sooh go on