| Spufff :x a întrebat:

Care e femininul la "copac"?:X

19 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Liana, ea se incolaceste pe langa el si traieste pe spinarea lui!

| Elena1234456 a răspuns:

Copacahee hee (copchila-copaca big grin).

| JustMeBăi a răspuns:

CopăCoaie.

| cristi202 a răspuns:

Decit "copaca", mai bine inlocuiesc cuvintul cu "pom", ca sa am "poama"happy

| cretzufinish a răspuns:

Retardata laughing

| Doddel a răspuns:

Copacuta

| BruneTTe a răspuns:

Lasa copacu` sa fie masculin! De ce vrei sa-l faci femeie?laughing
Ehhh.
Nu exista alta forma. Este doar *copac*.
Dar am putea spune ca familia Copac rolling on the floor e formata din Copac[ tatal]. Copa [ mama] si Copy 1, 2 si 3 [ copiii ] laughing

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu exista feminin la copac.

| georgegs a răspuns:

Copace:d

| evoke a răspuns:

Copaca? laughing sau daca o alinti ii zici copacica. smug
Din cate stiu eu copacul este doar masculin. thinking Hai sa-i facem operatie si sa-l facem si pe el femeie. devil

| BiZZaRe a răspuns:

Eu cred ca este copaca, copatoaica, copacica sau copakabra

| jrjrjeee a răspuns:

Tolomaca. laughing.
Dar femininul la "pinguin"stii care e?
pinguita
sau
pringuritza big grin

| JustinEIubyMeu a răspuns:

Nu exista

| Micheline a răspuns:

Copac este un substantiv de genul masculin, deci este destul de logic, ca nu are forma la femininhappy. Un copac, doi copaci, nu poti sa zici doua copacelaughing.

| Vogelspinne a răspuns:

Nu cred ca exista big grinlaughing

| psihox a răspuns:

Tu si cimpanzeul sa va relaxati intr-un hamac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copacă? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

Femininul cuvântului "copac" din câte ştiu eu, nu există. :-s

| ๓єlเเ a răspuns:

Pai.scuze ca iti zic. dar nu exista crede-ma

| yagmur a răspuns:

Esti dusa...