| Alissa193 a întrebat:

Care este cel mai lung cuvint pe care l-ai auzit vreodata?

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu. Stiu ca era ceva de prin Noua Zeelanda. Il aveam notat undeva laughing

16 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Sternocleidomastoidianbig grin

cami
| cami a răspuns:

Ca andy. Acid dezoxiribonucleic.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0011 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...hmm un cuvant mai lung ca al meu. mai este rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Summer Memories a răspuns:

Cungamaracutilinimilcote laughing

| MM a răspuns:

Hippopotomonstrosesquippedaliofobia - frica de cuvinte lungi laughing 35 de litere.

| Ana a răspuns:

Supercalifragilisticespialidousen big grin

| cioko19 a răspuns:

Buna!

pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza(44 de caractere).

| ΔH a răspuns:

Acid Dezociribonucleic, cred. (ma rog, sunt doua cuvinte big grin )

| mikella a răspuns:

Electroglotospectiografic (are 25 litere si este cel mai lung cuvant din DEX'98)

| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Difosfopiridinnucleotidpirofosfataza(36 de litere)

| Alissa193 explică:

Rhoshandiatellyneshiaunneveshenk Koyaanisquatsiuth Williams-este numele unei fete din Texas (Sua)laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool! big grin

| teodorus a răspuns:

Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg este un lac din Massachusetts. e cel mai lung nume pe care l-am auzit eu.

| anna_7069 a răspuns:

Aufwiedersehen big grin stiu mai multe dar nu-mi vin acumstraight face
electroencefalografie