| Sara2 a întrebat:

Care este singurul cuvant care se scrie prescurtat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prescurtat

15 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Concluzia se mai scrie sub urmatoarea forma: c/c

Anna
| Anna a răspuns:

Dar banuiesc ca te referi la ce a spus Brigaela si ceilalti.

| RamonaMn a răspuns:

Etcetera = etc.

| selef a răspuns:

Etc

mira
| mira a răspuns:

Intrbarea nu prea are sens.Si SOS poate intra in categoria asta, la fel OK. Nu a legiferat nimeni statutul unui singur cuvant.Probabil ca ai un raspuns in vedere. Spune-ni-l si noua. Mira

| kh1ss a răspuns:

Prescurtat

| foreverANDaDAY a răspuns:

Prescurtat

| Adry a răspuns:

De acord cu selef. Cred ca e singurul...
etc este prescurtarea de la et caetara iar la noi se scrie numai forma prescurtata.
Daca te referi strict la cuvantul "prescurtat" l-ai scris bine dar puteai sa cauti in dex.

| yoni a răspuns:

Intreabare asta nu suna corect ai putea sa zici care e singurul cuvant care se scrie intotdeauna prescurtat. dar adevarata intrebare care este si in inste teste de inteligenta suna cam asa ''Care este singurul cuvant din limba romana care se scrie intotdeauna gresit?''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prescurtat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prescurtat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall cf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Etc

| vololo a răspuns:

PRESCURTAT

| gabranty a răspuns:

Etc.