| Άℓз a întrebat:

Care pune cele mai amuzante bancuri...primeste fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Fragile a răspuns:

Maria statea de vorba cu prietenele sale.
-L-am dus pe Ion la biserica, poate se mai linisteste si el! spuse ea.
Atunci, vine Ion. Ea il intreaba:
-Cum a fost la biserica?
-Bine, totul a fost frumos, i-am invatat macarena si alte dansuri.Totusi un singur lucru nu a mers bine:nu am reusit s-o fac pe femeia de la lumanari sa faca streaptease.
Bula catre profesor:
-Domnule profesor, daca va pun o intrebare si nu stiti raspunsul, imi mariti nota?
-Da, Bula, zi intrebarea.
-Ce este legal dar ilogic, ilegal dar logic, ilegal si ilogic in acelasi timp?
Profesorul se gandeste, face scheme, dar nu reuseste sa afle.
-Uite Bula, ti-am pus 8 in loc de 3, acum zi-mi raspunsul.
-Faptul ca dumneavostra aveti 60 de ani si sotia voastra 22 de ani este legal, dar ilogic, faptul ca sotia dumneavoastra are un amant de 23 de ani e ilegal, dar logic, iar faptul ca dumneavoastra ii mariti nota amantului ei e ilegal si ilogic.
O blonda pe strada se adreseaza unui om:
-Domnule, imi spuneti va rog cat este ceasul?
-08:35, doamna.
-Hmmmm...bizar.Este a treia oara cand intreb azi si de fiecare data mi se raspunde diferit.

Cum se numeste o blonda machiata? Opera de arta nereusita.
Cum se numeste o blonda vopsita brunet? Inteligenta artificiala.
O blonda, o bruneta si o roscata sar din avion.Cine aterizeaza prima? Blonda, pentru ca verifica mai intai unde este pamantul.

Mama lui Bula:
Ma Bula, du-te in piata sa iei un kg de cartofi. Uite cum ajungi:mergi stanga, dreapta, stanga, dreapta si dai de o piatra.Sari peste ea si meri mai departe stanga, dreapta, stanga, dreapta si dai de un gard, sari gardul si mergi mai departe.Mergi stanga, dreapta, stanga, dreapta si dai de o biserica.Arunci ca pietre in caini sa nu te muste si ajungi in piata.Ai inteles?
-Da, mama.Mer stramba, dreapta, stramba, dreapta si dau de o piatra. Piatra sare peste mine si merg mai departe stramba, dreapta, stramba, dreapta si dau de un gard.Gardu' sare peste mine si merg mai departe stramba dreapta, stramba, dreapta si dau de o biserica.Cainii arunca cu pietre in mine ca sa nu-i musc si ajung in piata.
Cum se numesc rudele papei? paparude.
Cum se numesc nasi papei? Papanasi.

Culmea nesimtirii:sa-ti ia foc casa si sa dai beep la pompieri.

Culmea tupeului:sa te caci in fata usii si sa bati si sa ceri hartie.Culmea culmii tupeului:sa bati inapoi si sa zici ca nu ti-a ajuns.

De ce alearga o blonda in jurul unei cazi? Pentru ca pe sampon scrie Wash&go!

Doua blonde la semafor.Prima:
-Uite fata ce rosu frumos!
-Da, da, e super.
-Uite si galbenu', fata!
-Da, fata, fain!
-Fata, verdele e misto rau!
-Da, fata.
-Uite fata din nou rosu! Asta l-am mai vazut! Hai sa traversam!

Culmea matematicii:Sa sadesti un pom cu radacina patrata.

Culmea electricitatii:Sa gadili becu' si sa rada aia de la centrala.

Bula la telefon:
-Alo, pompierii, soacra mea vrea sa se arunce de la geam!
-Si ce e cu asta, domnule?
-Nu poate sa deschida fereastra!

Doua blonde discuta.
-Fata, ce crezi ca e mai aproape, Luna sau Londra?
-Fata da' proasta mai esti! Vezi tu Londra de-aici?!

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

O femeie la vreo 30 de ani, după ce şi-a rezolvat treburile în capitala de judeţ, voia să ajungă acum acasă şi nu mai avea bani. Se apropie de un taximetrist şi îi spune:
- Uite, trebuie’ s-ajung şi eu în Trescovenii de Sus, dar nu am bani... Cum ajungem acolo ne socotim noi.
- Bine, las’ că ne socotim noi pe drum!, zice taximetristul.
După vreo oră, opreşte taximetristul pe un câmp, ia o pătură din portbagaj şi o aşterne pe lucernă. Femeia, îngrijorată, îi zice:
- Vai, dar nu pot să fac asta, sunt măritată, am acasă doi copii!
- Şi ce? Şi eu sunt însurat, am femeie, am copii, dar am şi 40 de iepuri de hrănit, aşa că taci şi rupe lucerna...

| Gentiana a răspuns:

Dai la ce categorie vrei tu:http://bancuri.acasa.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| IrxnIroxyI a răspuns:

Coada la racoritoare. Ultimul este un negru. Se apropie de el un betiv.
- Tigane, tu esti ultimul?
- Eu nu sunt rrom, eu sunt negru!
- Doamne, Dumnezeule, imi inchipui cum sunt la voi tiganii!

Un negru catre un alb:
- Cand ma nasc, sunt negru, cand cresc, sunt negru, cand stau la soare, sunt negru, cand mi-e frig, sunt negru, cand sunt speriat, sunt negru, cand sunt bolnav, sunt negru, iar cand mor, sunt tot negru. Iar tu, albule, cand te nasti, esti roz, cand cresti, esti alb, cand stai la soare, esti rosu, cand ti-e frig, esti albastru, cand esti speriat, esti galben, cand esti bolnav, esti verde, iar cand mori, esti cenusiu.
Si tu ma numesti pe mine colorat!?

Un negru ajunge in Ceruri, cu frica-n san ca nu o sa fie primit in Rai din cauza problemelor rasiale...
- Numele? intreaba Sf. Petru.
- Leonardo Di Caprio, raspunde negrul.
Sfantul Petru il priveste neincrezator si-l mai intreaba o data numele.
- Leonardo Di Caprio, insista negrul, constient de faptul ca nu mai putea s-o dea la intors.
Sfantul Petru scoate celularul si-l suna pe Dumnezeu:
- Sa traiesti, Sefu`! ii spune respectuos. Scoate-ma te rog dintr-o dilema, Titanicul s-a scufundat sau a ars?

| Marinela74 a răspuns:

C e se intampla daca un licurici inghite viagra?
devine neon

| RedBullÎmiDăAaaripi a răspuns:

Aici sunt bancuri amuzante : http://www.bancuri.us/index.htm

| oanna_7222 a răspuns:

Bulisor se plimba cu tatal sau prin parc
Dintr`o data Bulisor zice:
-Tata, tata ala e marele zid chinezesc?
La care taicasu` :
-Nu. e o bordura!