| kidaa a întrebat:

Care stie cele mai tari bancuri?

Răspuns Câştigător
| Coke_2381 a răspuns:

Doi studenti de la ASE (tip si tipa) sunt impreuna, intr-o camera de hotel(erau la munte.
Pe la miezul noptii, studentul zice:
- Actiunile sunt in crestere!
- Imi pare rau, dar BURSA este inchisa! raspunde ea.
Dupa vreo cateva minute, iar:
- Actiunile cresc tot mai mult!
- Imi pare rau, BURSA este inchisa!
Si iar.
- Actiunile au atins nivelul maxim!
- Imi pare rau, BURSA este inchisa.
Dupa cateva minute, dupa ce se mai gandeste putin, tipa zice:
- S-a deschis BURSA!
- Imi pare rau, am vandut actiunile pe sub mana!

Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca.
Asa ca ii spuse sotiei:
- Scumpa mea, vin repede.
- Unde mergi, iubitel? intreba sotia.
- Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere.
Sotia spuse:
- Vrei bere, dragostea mea?
Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12 tari diferite: Germania, Olanda, Danemarca.
Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna a fost:
- Da, acadeaua mea, dar la bar, stii tu, au halbe inghetate.
Nu a apucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse:
- Vrei halba inghetata, iepuras? si scoase din congelator o halba atat de inghetata ca abia putea sa o tina in mana.
Sotul devenise cam palid, dar spuse:
- Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase. Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?
- Vrei gustari papusel?
Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde: aripioare de pui, ciuperci, coaste de porc,
- Dar, draga mea, la bar, stii, se mai injura, se vorbeste urat.
- Vrei vorbe urate draga? Auzi, ba, ****! Bea-ti in pana mea berea in nenorocita aia de halba inghetata si manca-ti cacatele de gustari, pentru ca esti insurat, si nu mergi nicaieri! Clar, nenorocitule?

Si au trait fericiti pana la adanci batraneti... laughing)))

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O babuta merge la vot, iar in cabina sta mai mult de 15 minute. Toata lumea o asteapta … iese baba si intreaba:
– Maica, "f…u-va-n gura" se scrie legat sau despartit ?!? rolling on the floor oh go on

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Un român la Chisinau se apropie de un localnic

- Nu va suparati, caut magazinul "Lumea copiilor"!

Moldovanul:

- Nu ma supar, cautati-l.

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Ion si Culai erau in vorbe cu doua bune prietene, Maria si Tanta.

- Tanto, fa, ce blugi frumosi ai?!

- Imi place sa umblu in blugi, ma, Culai!

- Daa! Atunci umbla si in ai mei, te rog frumos!

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Un nebun merge intr-un magazin si zice vanzatoarei:
-Dati-mi doua banane!
ia bananele si si le baga in urechi.
Vine a doua zi si din nou cere 2 banane pe care le baga in urechi.
A treia zi cere 2 banane iar vanzatoarea zice ca nu are;
atunci cere doi morcovi pe care ii baga in urechi.
Vanzatoarea mirata il intreaba :
- De ce v-ati bagat morcovii in urechi?
- Pai, daca nu aveti banane!

| royeti a răspuns:

Vaca la pascut, boul sta si o priveste de la spate si gandeste "mama ce i-as face, mama ce as calari-o, ce m-as mai urca pe ea".
A doua zi la fel, vaca paste, boul o priveste si gandeste "doamne ce m-as mai urca pe ea, doamne ce…."
A treia zi boul se pune iar la privit si iar isi imagineaza diverse. Intre timp apare un magar, se urca pe vaca, i-o trage si pleaca.
Morala: Mai bine magar decat bou.
Sursa: http://www.yeti.ro/bancuri/animale/vaca-la-pascut/

| J u s t a răspuns:

Gheorghe vine de la înmormântarea lui soacra'sa. Ajunge in poarta si când sa intre in curte îi cade o tigla in cap! Se uite la cer si striga "Ai ajuns deja?"
----------------------------------------------------------------------------
Un tip gonea cu un BMW pe atostrada cu peste 150 km/h; la un moment dat loveste o vrabie. Franeaza, se da jos, constata ca vrabia inca mai traieste si o duce la medic unde ii pune atele si o pune intr-o colivie. Dupa cateva zile vrabia isi revine, deschide usor ochii si vazand gratiile coliviei exclama : - SA-MI BAG PICIOARELE, L-AM OMORAT PE ALA CU BMW-ul!
----------------------------------------------------------------------------
- Bula, ce este patria?
- Nu stiu.
- Esti prost. Vasile ce este patria?
- Patria este mama mea.
- Corect. Bula ce este patria?
- Patria este mama lui Vasile.
- Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles?
- Inteles.
- Ce ai inteles?
- Ca sunt frate cu Vasile.
----------------------------------------------------------------------------
Trei nebuni...
Primul: - Eu sunt trimisul lui Dumnezeu!
Al doilea: - Ba eu sunt trimisul lui Dumnezeu!
Ultimul: - Sunteti amandoi nebuni... Nu am trimis pe nimeni.
----------------------------------------------------------------------------
- Mama, pot sa fiu pedepsita pentru ceva ce nu am facut?
- Sigur ca nu.
- Deci nu poti sa ma pedepsesti pentru ca nu am facut curat in camera mea?
----------------------------------------------------------------------------
Intr-o seara, intors acasa pentru cina, tatal ii gaseste pe toti fratii Alinutei razand, iar pe ea plangand. De aceea, el o intreaba:
- Alinuta, da' de ce plangi, draga?
- Pai, fratii mei au aruncat-o pe fereastra pe mama...
- Si, asta e motiv de suparare?
- Nu, dar eu nu am vazut faza!
---------------------------------------------------------------------------
Bula de 1 aprilie, ajunge acasa si spune:
-Mama, tata e spanzurat in garaj! mama sa speriata fuge repede spre garaj, dar nici urma de spanzurat, la care bula:
-pacaleala de 1 aprilie! tata e spanzurat in pod!
----------------------------------------------------------------------------
La ora de psihiatrie copii invata cele trei stari:
1. cea de calm,
2. cea de iritare,
3. cea de enervare.
Profesorul a lua celularu si formeaza un numar de telefon.
-Alo, va rog frumos cu Gelu, spune profesorul.
-Aici nu exista nici un Gelu.
-Aceasta a fost starea de calm.
Mai suna inca o data la acelasi numar de telefon.
-Alo va rog frumos cu Gelu.
-Vam spus ca aicea nu exista nici un Gelu.
-Aceasta a fost starea de iritare.
Mai suna inca o data la acelasi numar de telefon.
-Alo Gelu este acasa, va rog sa mi-l dati la telefon.
-Va rog sa nu mai sunati v-am spus ca nu exista nici un Gelu aici.
-Aceasta a fost ultima stare, cea de enervare.
Se ridica Bula si spune:
-Mai exista o stare cea de disperare.
Bula suna la acelasi numar de telefon si intreaba:
Sunt Gelu m-a cautat cineva?
----------------------------------------------------------------------------
Doua bufnite stau pe o creanga: una la un moment dat una spune: buhuhu, iar cealalta raspude: da buhuhu la mama ta ca mai speriat!
----------------------------------------------------------------------------
Bula: C8ile! Hai in casa ca.ploua!
C8ilu': Da' si afara ploua!