| Adda24 a întrebat:

Stie cineva niste bancuri tari? Funda pentru cele mai multe si cele care imi plac cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Un tip foarte bine imbracat, intra intr-un restaurant de lux si comanda
ospatarului o farfurie de melci. ospatarul aduce comanda, tipul ia un melc, suge
continutul si spune:
- daaaa, foarte bun!
ia si al doilea melc, suge continutul foarte multumit:
- daaaaa, excelent!
ia al treilea melc, suge o data si se stramba:
- ospatar, melcul asta nu e bun... nu prea are nici un gust, cred ca e stricat...
mai suge o data din el, se stramba:
- da, sigur e stricat! se utia in interiorul cochiliei si vede melcul dand rapid
din cur si strigand:
- m*ie ma, na m*ie!
*
2 babe discutau:
-ieri s-a dat pensia.
-ei, s-a dat ****
-si eu, proasta, am luat pensia
*
stefan cel mare in lupta cu baiazid.
stefan se scoala intr-o dimineata si striga catre baiazid:
-baiazidee!
-ce e, ba? spune baiazid
-m*ie, ba!
baiazid se zgarie pe fata de ciuda.
a doua zi la fel.
in a treia zi baiazid se trezeste inaintea lu` stefan si striga:
-stefanee!
-ce vrei, ba? raspunde stefan
-m*ie, ba!
-vine acum!
*
stiti care este definitia limbii?
limba este un organ musculos care face legatura intre marul lui Adam si parul lui
madam! *
bula disperat dupa ceva de f*tut, se duce la bunica-sa si ii spune:
-bunicooo te *** fa si eu o data?
(bunicahappy
-ce ai bula...eu sunt femeie batrana!
-hai fha bunico fha!
convinsa in cele din urma, bunica urca cu bula in podul casei sa si-o traga cu
el.
in timp ce bula dadea la buci il vazu si pe tasu cu masa dupa un maldar :
-tata ce draq faci mah acolo?
-ete o *** pe mata!
-he he, ce coincidenta...si eu la fel!
*

se spune ca p**da femeii a fost facuta de trei oameni : un tamplar, un instalator
si un blanar. acum insa apare o itrebare ...care a facut-o mai bine?
blanarul nu a reusit prea bine, pentru ca ii pica parul.
instalatorul a cam esuat si el, pentru ca picura.
cel mai bine a reusit tamplarul, pentru ca poti da cu limba si nu raman aschii.

sotul si sotia in pat, noaptea. sotul incepe sa-si mangaie cu inteles sotia, care
insa ii zice:
"in noaptea asta nu, iubitule, ca maine am programare la ginecolog si vreau sa fiu
proaspata".
sotul refuzat se retrage suparat, dar peste 5 minute ii vine o idee :
"iubito, dar ai cumva si programare la dentist?"

bula si strula gasesc o gaina cu oua de aur.
gainasicknu ma mancati, ca va dau la fiecare cate trei oua.
- ce sa facem cu ele?
- daca spargeti unul si va puneti o dorinta, vi se indeplineste.
- ok.
se intalnesc ei dupa un an. strula - mertan, gagici, $, etc. bula, nimic.
strula: - ce-ai facut, ma? uite-te la mine ce bine am ajuns.
bula: - stai sa vezi. cum am ajuns acasa, m-am impiedicat de prag, mi s-a
spart un ou si am mai si injurat "mii de p*li". si s-a umplut casa de p*li.
- asa, si?
- pai, al doilea ou, l-am spart: "sa plece toate p*lile"
- si al treilea ou? macar niste dolari, acolo...
- pai, al treilea a trebuit sa-l sparg ca sa vina a mea inapoi...
ion si cu maria in pat in noaptea nuntii:
face ion catre maria:
-marie ia baga tu mina la mine in chiloti si zii ii mare tu marie?
-ii mare ma ioane!
-ii tare tu marie?
-ii tare ma ioane!
-no vezi tu marie ce virtos ma cac eu?

intr-o celula trei detinuti:
cel mai solid spune:
-am aflat ca azi ne va veni un nou coleg. sper ca nu aveti nimic impotriva ca
acesta sa fie sotia mea!
cel mijlociu spune:
-daca va fie sotia ta, atunci va fi amanta mea!
cel mai pirpiriu spune si el:
-daca va fi sotia ta si amanta ta, va fi deci, prietena mea.
brus se deschide usa si intra un tip inalt foarte musculos, plin de cicatrici si
spune:
-copii, eu de astazi sunt mama voastra, si pentru ca am o singura tita, veti suge
pe rand din ea.

in timp ce zbura, prin fata unui vultur trece o vulturita. vulturul se excita
teribil si asta-l dezechilibreaza in zbor. o cioara-l intreaba:
- ce faci vulturule?
- zbor cum vrea p... mea!

-de ce au femeile coapsele calde?
-sa nu faca barbatii otita!

care este diferenta dintre o furnica si un homosexual?
furnica impinge mancarea de azi.homosexualul impinge mancarea de ieri.

- as dori un pachet de prezervative negre!
- de ce tineti neaparat sa fie negre?
- merg la vaduva amicului meu sa ii transmit condoleantele mele.

un barbat ajunge la d-zeu si-l intreaba:
- doamne, de ce ai facut femeia atat de frumoasa?
- ca sa te poti indragosti de ea.
- si de ce ai facut-o asa de buna?
- ca sa te poti indragosti de ea!
- dar, doamne, de ce ai facut-o asa de proasta?
- ca sa se poata indragosti de tine!

un pusti suna la familia buca.
-alo, familia buca?
-da.
-d-nul buca este?
-da, la telefon.
-dar d-na buca, este?
-este si dansa.
-inseamna ca tot curul e acasa!

intr-o zi, un om vine de la munca.
intra in casa si ii spune nevestei:
-dezbraca-te!
nevasta se dezbraca...
-du-te in fata oglinzii!
nevasta se duce in fata oglinzii
-pune-te in cap!
nevasta se pune in cap
-desfa picioarele!
nevasta desface picioarele...
omul isi pune barbia intre picioarele femeii si zice bucuros:
-imi sta bine cu cioc!

1 răspuns:
| us3r a răspuns:

Soţia către soţ:
- Dragul meu, hai să cumpărăm o maşină, eu voi învăţa să conduc, vom vedea lumea…
- Care, asta sau cealaltă?

Mereu îi spun nevestei mele: "Te iubesc aşa cum eşti"
Dar nu mă ascultă, se îngraşă din ce în ce mai mult.

- Am auzit ca ai intrat într-o formatie de manele...
- Da, nu mi-au mai tinut frânele...

Un politist il opreste in trafic pe un sofer care era si preot.
Si il intreaba: ce ai in sticla aia?
preotul il raspunde : apa.
politistul: pot sa vad si eu?
preotul :desigur.
politistul : parinte dar aici este vin! preotul : binecuvant sa fie Domnul si miracolele sale!