| vladutz00 a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante nume straine pe care le stiti? Cel mai amuzant primeste steluta.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Sa nu uitam orasul Pulangat din Pakistan...

22 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

De Apuleius n-a auzit nimeni? Pe mine ma amuza/enerveaza Camilla.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mie-mi place Epicur...plus toate derivatele:epicurean, epicureic...Toate ma duc cu gandul la locul ala...stiti voi care! laughing

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

La greci si la romanii macedoneni exista numele Hrisula, o prietena imi spunea ca era cat pe ce sa se aleaga cu acest nume, parintii ei optand in ultimul moment pentru Cristina.Noi o tachinam mereu pe tema asta, o intrebam ce diminutiv ar fi capatat, Suli, Sulica?

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Eu locuiesc in cipru de 4 ani si pot zice ca cipriotii au cele mai ciudate nume posibile care la noi au alte intelesurii big grin tongue... un exemplu ar fi "pandeli" -care este un nume intalnit ft des la barbati laughing cum ar fi sa vina un "pandeli" in ro si sa il strige vecinii "pandeleeeee " rolling on the floorrolling on the floor... un nume intalnit des la femei este "lefteria" laughing... in ro "lefteroooo" rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor...doamne in fiecare zi mai aud cate un nume nou care ma face sa ma tavalesc pe jos gandindu-ma cum ar suna la noi rolling on the floorrolling on the floor... iar numele care le ador la ei sunt numele de barbati "kiriakos" :X "neophtos" si "angelos" =in limba romana "inger" :X

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

@ aqualuna cum de am omis numele asta? rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor hristula rolling on the floor prescurtarea acestui nume este intr-adevar "sula" rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor) si cand vb ele intre ele pronunta numele acesta cu atat foc rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
in limba greaca a meu/a mea/ se traduce "mu"... iar cand se pronunta numele cuiva au "placerea" asta sa adauge la sfarsitul numelui si acest "mu"...si iese ceva de genu : cristina-mu= cristina-mea...rolling on the floorrolling on the floor sau " sula"-mu (mea) rolling on the floorrolling on the floor ai are nevoie de traducere? rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| moonY a răspuns:

Am un vecin care si'a promis(beat fiind) ca atunci cand ii va naste sotia, daca va fi baiat il va numi Invingatorul iar daca va fi fata, o va chema Larga.
a fost baiat...

| Klara a răspuns:

Am fost intr-o tabara multi-etnica...si era un gagiu indian pe care il chema Zain. Ei bine, in limba ebraica, zain se numeste...organu' muncii. rolling on the floor ( pe**a).
Si noi ne bateam joc de el si il strigam "bai pe**a" si i-am spus ca inseamna "hey, dude! " rolling on the floor))

Răspuns utilizator avertizat
| daniDeeDee a răspuns:

Edel Apoula Bete

Juan Manuel Mata

William Brânză laughing

| alexandra_3253 a răspuns:

Eu am un coleg in clasa sh sunt din jud gorj...sh se numeste... OZNAGA LEONARDO VALDEMAR...ciudat nume n u?

| vladutz00 explică:

Mai astept trei raspunsuri si dupa aia il aleg pe cel castigator

| angella1972 a răspuns:

Nepotica mea se numea anca, dar a plecat cu parintii in suedia si acolo anca inseamna gasca, deci a fost nevoie sa-i stearga numele din certificat.

| lora_9285 a răspuns:

Iopa nume rusesc iar tradus in limba romana este currolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putzenberg. Adica un munte de putze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@adriana - din ultimul post reiese ca ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bounegru eugen laughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carcalau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coilungus muila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E unu la tara care il cheama pit brad

| night_crawler a răspuns:

Jimmy humuhumunukunukuapua laughing))

| XxXKevinXxX a răspuns:

Mosmantina Ciuperchina si i se mai zice MOSciuperca, BOSHA i se mai spune Bosasi.

| A_1809 a răspuns:

Mercedesa rolling on the floor. Asta sparge topurile laughing)